Speváčka Monika Bagárová je členkou poroty v speváckej súťaži Superstar, stará sa o dcérku Rumiu, pretože jej partner je pracovne vyťažený a ešte sa venuje svojmu biznisu. K vlastnej značke kozmetiky pribudla aj novinka. Spolu so sestrou Natáliou vytvorila teplákové súpravy a iné kúsky pre deti a dospelých.

Na svojom Instagrame prezradila, že ide o limitovanú edíciu TLAK by BGR. Oblečenie sa ručne šije v Česku a použité sú veľmi kvalitné látky spĺňajúce BIO certifikáciu GOTS. Ako určite tušíš, cena takýchto vecí nie je nízka, a to je presne to, čo začalo vadiť jej fanúšikom.

Na oficiálnom e-shope môžeš nájsť, že najnižšia suma je 27 eur za detské body. Dámske tričko s dlhým rukávmi ťa vyjde 35 eur a tepláková súprava 134 eur. Slow fashion je naozaj nákladnejšia, no odzrkadľuje kvalitu, ktorá sa za materiálom ukrýva.

Pod jej príspevkom sa objavilo množstvo komentárov kritizujúcich hodnotu tohto oblečenia. Pýtali sa jej, či tie ceny myslí skutočne vážne alebo to je vtip. Podľa ich slov si to bežní ľudia nemôžu dovoliť a už obzvlášť nie v dnešnej dobe.

Taktiež Monike odkázali, že jej vraj chýba pokora a empatia a poznamenali aj to, že v súčasnosti má každá druhá známa osobnosť svoju vlastnú teplákovú súpravu. Čo si o tom myslíš ty? Neboli to až príliš drsné slová?

zdroj: Instagram/bagarovamonika

Speváčka sa rozhodla na to zareagovať vo svojom ďalšom príspevku. „Niekomu sa môže zdať, že sú naše ceny vyššie, ale musíme pri tom myslieť na celý proces a využitie daného materiálu. Touto cestou nepodporujete iba nás, ale tiež domácu výrobu na území Českej republiky. Ako príklad si môžeme vziať Áziu, kde je cena síce nižšia, ale pracovné podmienky sú nevyhovujúce,“ odkázala nespokojným sledovateľom.

„Zároveň týmto všetkým podporujeme FAIR TRADE. Oblečenie, ktoré k vám poputuje, je navrhnuté podľa mňa a Natálky. Vyberali sme látky a celý dizajn. Príprava tejto kolekcie trvala niekoľko mesiacov, ale vďaka tomu môžeme povedať, že naše kroky boli správne. Ďakujeme za podporu vám všetkým,“ dodala na záver.

Uprednostňuješ kvalitu alebo ti záleží viac na cene?

Zdroj: Instagram/bagarovamonika & bgrstore.cz

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.