Určite veľmi dobre vieš, že za kvalitu si niekedy musíš trochu priplatiť. Problém je ten, že sme zvyknuté nakupovať fast fashion vo veľkých reťazcoch, kde kúpiš oblečenie doslova za pár eur. Teba viac nezaujíma to, v akých podmienkach sa to tričko vyrobilo alebo akú výplatu dostala šička, ktorá ho ušila.

V tejto problematike ti odporúčam sledovať napríklad Natáliu Pažickú, prípadne si vypočuj nový podcast Fashion Session. Budeš možno prekvapená, v akých podmienkach sa vyrábajú kúsky z obchodov, v ktorých ty rada nakupuješ. Na kvalitu oblečenia nedávno upozornila aj influencerka a podnikateľka Bianka Rumanová.

Bianka dostala otázku od jednej fanúšičky, ktorá poukazovala na vyššiu cenu jej mikín značky NAMUR. Tie sa na jej e-shope pohybujú približne od 60 do 90 eur, v závislosti od konkrétneho typu. Fanúšička jej napísala, že to s tou cenou prehnala. A aká bola reakcia Bianky? Vynikajúca a zároveň pravdivá.

Biankina značka NAMUR je slovenská a aj celková výroba prebieha tu na Slovensku. Látka sa tu upletie a hotové oblečenie sa aj ušije. Používa sa na to 100 % hrubo pletená bavlna, ktorá sa nedá porovnať s vecami, ktoré bežne kúpiš za pár eur a po niekoľkých praniach sa ti natiahnu.

„Prepáč, ale tá mikina by si zaslúžila stáť aj 100 eur, pretože je kvalitovo na vysokej úrovni. Ale nastavujem cenu Slovákom v pandemickom období, čiže som ju dala o 10 eur menej než tú istú, len v iných farbách. A ešte jedna poznámka, neber to zle, ale nič nie je drahé, to len ty málo zarábaš,“ odkázala jej Bianka.

zdroj: instagram.com/biankarumanova

A presne kvôli tejto poslednej vete na ňu začali útočiť aj ďalší. Nejde pritom o jej výrok. tento citát sa zdieľa celými sociálnymi sieťami. „Ja makám, snažím sa presadiť a prinášam vysokú kvalitu a ona ju spochybnila. Ja sama som si to zažila, keď som zarábala 500-800 eur mesačne a veru nemohla som si kúpiť mikinu za 80 eur.

Alebo som si musela počkať dva mesiace, aby som si mohla. Čo je na tom? Niekto má nižší a niekto vyšší plat, je to normálne. Veď ten, čo zarába dosť a má peniaze, tak sa ma neopýta, či to myslím s cenou mikiny vážne,“ dodala obľúbená influencerka.

zdroj: instagram.com/biankarumanova

Ako napísala Bianka, tiež sa sama musela prepracovať k tomu, aby si mohla dovoliť veci, ktoré si v minulosti dovoliť nemohla. Nevidí preto dôvod, aby niekto spochybňoval jej oblečenie alebo ceny. Čo si o tom myslíš ty? Súhlasíš s Biankou?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.