Má o vás niekto záujem, alebo je jednoducho len zdvorilý?

To, či s vami niekto flirtuje, nemusí byť vždy až také jednoznačné. Niečo, čo môžete vy vnímať ako jasné signály toho, že o vás má druhá osoba záujem, môže ona považovať len za slušné či zdvorilé správanie. Našťastie však existujú experti na reč tela a vďaka ich radám budete mať v týchto veciach už raz a navždy jasno.

Steph Holloway, expertka na reč tela z Nového Zélandu hovorí, že ak niekto smerom k vám vysiela nasledovné signály, nejde len o zdvorilosť, ale o otvorené flirtovanie.

#1 Úsmev

“Hlavným znakom, ktorým vám dá niekto najavo svoje sympatie a svoju dostupnosť, je vždy úsmev.”

Ako vraví Steph Holloway, úsmev je vždy jasným a zvyčajne aj prvým signálom toho, že ste niekomu sympatickí. Nikto sa predsa nebude (úprimne či zvodne) usmievať na niekoho, kto ho ničím nezaujal, resp. mu je nesympatický. Nakoľko však ide len o akési “oťukávanie” sa, je potrebné venovať pozornosť aj ďalším signálom.

#2 Chodidlá

“Pri snahe o čítanie reči tela si vždy všímajte chodidlá – tie totiž nikdy neklamú.”

Vyzerá to tak, že bránou do duše a do srdca nie sú len oči, ale rovnako aj chodilá. Steph Holloway nám radí, aby sme sa sústredili práve na ne. Keď sa pozriete na chodilá osoby, s ktorou sa práve rozprávate a tie vytvárajú písmeno “V”, znamená to, že dotyčný/dotyčná vám otvára svoj osobný priestor a pozýva vás doňho. Rovnako ak sedíte napríklad na nejakej párty či na oslave ďalej od seba, no aspoň jedno chodilo vášho objektu záujmu smeruje k vám, je to veľmi dobré znamenie.

pexels.com

#3 Postoj

“Ak sme v blízkosti niekoho, kto nás priťahuje, náš podvedomý výber postojov je naozaj veľavravný.”

Expertka na reč tela tiež hovorí, že ak hovoríme s niekým, kto sa nám naozaj páči, staviame sa do postojov, ktoré zvýrazňujú tie partie nášho tela, na ktoré sme najviac hrdí. Ako dodáva, u mužov sa môžem najčastejšie stretnúť s postojmi, ktoré zvýrazňujú ich svaly či slabiny, zatiaľ čo ženy majú tendenciu upriamovať pozornosť na svoju tvár – napríklad odŕňaním vlasov či podopieraním tváre rukami.

#4 Uhladzovanie

“Ak sme sa s niekým rozhodli flirtovať, rozhodne pri ňom chceme vyzerať čo najlepšie.”

Svoje podvedomie pri flirtovaní jednoducho neovplyvníte – nech by ste sa akokoľvek snažili. Jasným signálom toho, že sa niekomu naozaj páčite je preto aj to, že sa podvedome začne “uhladzovať”. Muž si napríklad môže začať napravovať kravatu, ženy si zas veľmi často začnú upravovať vlasy.

Tak ako, všimli ste si tieto veľavravné signály pri objekte vášho záujmu?

zdroj: indy100

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.