Keď chceš podstúpiť výraznú premenu, niekedy na ňu hľadáš odvahu trochu dlhšie. Výsledok však neskôr stojí za to a svoje o tom vie aj Kristína Staňová. Rozhodla sa zmeniť svoj život od základov a zmena zahŕňala najmä jej zovňajšok.

Kristínka je veľmi sympatická mladá žena, ktorú si mohla zahliadnuť napríklad vo videoklipe Milenky od rapera Ega. Taktiež sa objavila v knihe módnej návrhárky Rebeccy Justh. Ako sama prezradila, nie je typická Barbie, ako môžeš vidieť na sociálnych sieťach. Túži však po väčšej pozornosti a chce byť inšpiráciou pre ďalšie ženy, ktoré váhajú so svojou premenou alebo celkovou zmenou svojho života.

Kika nám poskytla úprimný a otvorený rozhovor, v ktorom nemala problém prezradiť veci zo svojho súkromného života.

Čo ťa motivovalo podstúpiť takúto premenu?

V prvom rade môj výzor 🙂 Výzor tzv. šedej myšky, s ktorým sa moja povaha a dobrodružnosť nikdy nestotožňovali. V detstve mi utkvela asi najviac v pamäti Pamela Anderson z Pobrežnej hliadky, ktorú som už vtedy vnímala ako niekoho, koho si človek zapamätá. A týmto smerom som chcela ísť aj ja 🙂

zdroj: archív Kristína Staňová (Kristína pred premenou)

Hneď na začiatku si mala predstavu, že chceš vyzerať takto?

Áno – a odvtedy som si za tým tvrdo išla, aby sa z predstavy stala jedného dňa realita.

Hovoríš, že nie si typická Barbie. Čo ťa od tých ostatných podľa teba odlišuje?

Chcem pozdvihnúť fakt, že nie každá žena, ktorá sa o seba stará a potrpí si na svoj zovňajšok je a správa sa ako typická Barbie. Aspoň v mojom prípade to tak rozhodne nie je. Samozrejme, tak isto, ako milujem starostlivosť o svoj zovňajšok, milujem aj bežné práce ako sú práce v záhrade – odmalička milujem kosenie trávy a mojou srdcovkou sú zvieratká a ich záchrana. Záchrana týraných, vyhodených a zranených psíkov.

Taktiež mi nie sú ľahostajné osudy niektorých ľudí a keď môžem, vždy pomôžem. Myslím si, že ľudia by nemali zabúdať na to byť pokorní a nápomocní k druhým ľuďom. Ďalej sa nehanbím poznamenať, že som silná diabetička, štyrikrát denne na inzulíne. Od 9 rokov sa moje detstvo stalo odlišné, ako u zdravých detí. Nemocnice, liečenia, kúpele…. A dnes môžem povedať, že aj táto životná skúsenosť ma naučila byť silnou a vytrvalou ženou, akou som dnes.

V čom konkrétne pomáhaš psíkom? Prečo si si vybrala práve psov?

Pomáham pri odchytoch vyhodených psíkov, často odnášam zranené zvieratká na kliniky a ako dobrovoľník pomáham aj v útulkoch. Častokrát som práve ja tá, ktorá nájde vyhodených, zatúlaných psíkov. Ono to je už asi tak, že osud to tak zariadi, lebo vie, že ja neprejdem len tak okolo, ale vždy spravím pre ich záchranu maximum, lebo to tak cítim a inak to nikdy ani nebude. Psíkov milujem odmalička, pretože celé moje detstvo vždy nejaká štvornohá láska bola po mojom boku.

Aké je tvoje zamestnanie?

Konkrétne zamestnanie nemám, ale medzi moje príjmy patrí aj reklamná činnosť.

Koľko operácií a zákrokov si dokopy podstúpila a čo všetko si si nechala vylepšiť? Ako dlho to celé trvalo?

Dokopy som podstúpila veľa zákrokov, no operácie mám iba 2 a to 2-krát prsia. Na tvári mám veľa injekčných výplní, modelácií, face conturing, natiahnutie niťami – ktoré bolo nevyhnutné po schudnutí. Na tele práve podstupujem zväčšenie objemu pozadia injekčnou výplňou. Zákroky treba pravidelne opakovať, žiadny nie je natrvalo, samozrejme okrem operácie.

Čo sa týka mojej tváre, som veľký detailista. Baví ma študovať nové technológie v estetickej medicíne a následne si ich na sebe aplikovať. Premena mojej vizáže trvala 7 rokov, na všetko som išla postupne, nič som nechcela uponáhľať, aby som nedospela k opačnému efektu, aký som chcela dosiahnuť 🙂

Čo bolo na celej tvojej premene najnepríjemnejšie a čo si zvládala najťažšie?

Najnepríjemnejšie boli určite po prvýkrát prsia. Druhá operácia už bola oveľa menej bolestivá. Pre mňa aj dosť nepríjemný zákrok bol aj fox eyes – natiahnutie očí niťami. Takú bolesť hlavy som nikdy nezažila ako po tomto zákroku.

zdroj: archív Kristína Staňová

Koľko ťa celá tvoja premena vyšla?

Zatiaľ sa nechcem vyjadrovať ku konečnej sume, nakoľko som s úpravami svojho zovňajšku ešte neskončila.

Zaplatila si si premenu sama alebo ti na ňu niekto prispel?

Od samého začiatku stojí pri mne môj snúbenec, ktorý ma v mojej premene vždy podporoval a podporuje dodnes.

Čo na tvoju premenu povedala rodina a okolie? Podporovali ťa alebo skôr naopak?

Moja rodina ma vždy vo všetkom podporila, no čo sa týka mojej premeny, vždy stál za mnou viac môj partner. Rodičia sú rodičia, a pre nich je veľa zákrokov na mne nepochopených, ale keď som šťastná ja, musia byť aj oni 🙂 Okolie vníma moju premenu pozitívne a s obdivom.

Stretávaš sa aj s hejtom a negatívnymi reakciami? Ako sa s nimi vyrovnávaš?

Samozrejme ako každý človek, ktorý nejakým spôsobom vytŕča z davu, aj ja mám za sebou nejaké tie skúsenosti s hejtom. Priznám sa, že boli časy, kedy sa ma niektoré veci dokázali naozaj dotknúť. No všetko je to len o nastavení mysle. Človek ešte len podľa hejtu zistí, že v živote niečo dokázal 🙂

A za každý jeden som už naozaj vďačná, pretože viem, že hejtujú len nešťastní ľudia, ktorí vo svojom živote nedokázali ani zlomok z toho, čo vy. Mala som okolo seba veľa neprajných ľudí a falošných kamarátok, no dnes tvoria moje okolie už len skutoční priatelia a pozitívni ľudia.

Prečo túžiš po sláve a pozornosti? Chcela by si preraziť na sociálnych sieťach?

Po pozornosti som túžila od malička 🙂 Preto som aj radikálne zmenila svoj výzor. Rada by som sa ešte viac dostala do povedomia verejnosti, najmä do povedomia žien, dievčat, ktoré sa boja spraviť ten prvý krok, krok k svojej vytúženej zmene. Veľmi rada by som robila reklamy v tejto alebo inej oblasti. Alebo sa stala tvárou nejakej značky alebo estetického centra.

To by bolo pre mňa najväčšie zadosťučinenie za to všetko, akou zmenou som za tie roky prešla a čo všetko som si musela odoprieť, aby som sa dopracovala k takémuto výsledku. Veľmi veľa žien sa ma pýta, kde a čo si dávam na sebe vylepšovať. Častokrát dostávam správy typu, že som ich inšpiráciou. To sú pre mňa tie neopísateľné momenty, kedy viem, že to, čo robím, robím dobre a môžem ísť príkladom, len treba chcieť a naozaj si ísť za svojim snom.

Ako si sa dostala do knihy Rebeccy Justh a do klipu rapera Ega?

Do knihy Rebeccy Justh som sa dostala po tom, ako si ma sama Rebecca všimla a ako sama vraví, onemela úžasom o to viac, keď zistila, ako som vyzerala kedysi 🙂 A k Egovi do klipu som sa dostala po tom, čo ma oslovil jeho manažér.

zdroj: archív Kristína Staňová

Kristínke ďakujeme za úprimný rozhovor a prajeme jej v živote veľa šťastia a ďalších úspechov. 🙂 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.