Priateľstvo je vzácna vec, no nebudeme si klamať, že nájsť skutočného priateľa je veľmi ťažké. Ak si svoju spriaznenú dušu našla, potom ti gratulujeme. No čo ak máš pocit, že okolo seba nemáš tých správnych ľudí? Potom si musíš vybrať sama.

Nie, nie je to ako v obchode, kde máš na výber niekoľko možností a zvolíš si, koho vo svojom živote chceš mať. Priatelia nám do života prichádzajú postupne, prirodzene a občas aj bez toho, aby si si uvedomila, že sa tak stalo. Až po čase však zistíš, že hoci ti každý z nich niečo do života dal, neznamená to, že by v ňom mal aj ostať.

Jednoducho musíš mať po svojom boku priateľov, ktorí nie sú toxickí – neťahajú ťa dole, nemáš pri nich zmiešané pocity, neprinášajú ti negatívne myšlienky.

Vybrať si, kto z tvojich priateľov v tvojom kruhu naozaj ostane, je len na tebe. Dať poniektorým zbohom je oveľa ľahšie, ako by si si mohla myslieť. Keď sa to bojíš povedať na rovinu, jednoducho s nimi začni pomaly prerušovať kontakt, až jedného dňa zistíš, ako si si vydýchla, keď s nimi nestrácaš čas.

Zdá sa ti to hnusné či sebecké? Toho sa báť nemusíš. Nie je nič sebecké na tom, cítiť sa v živote dobre. Mať priateľov, ktorým môžeš veriť (aj keby to bol len jeden jediný, vždy je to lepšie ako 10 falošných), a pri ktorých sa cítiš byť sama sebou. Nehanbíš sa za svoje názory, necítiš sa trápne za svoje pomery, …

Keď dáš to spomínané zbohom ľuďom, ktorí ťa iba oberajú o energiu, potom si si vybrala tých správnych. Oni si už k tebe cestu nájdu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.