unsplash.com

Možno aj ty patríš práve do skupiny ľudí, ktorí veria, že k láske sa treba prepracovať postupne. No nájdu sa aj takí, ktorých neodmysliteľnou súčasťou snívania je veriť v lásku na prvý pohľad a len ju očakávajú celý svoj život. Či veríš alebo nie, aj samotná veda potvrdila, že to nie je výmysel.

Mnohí psychológovia sa zhodli, že takýto druh zaláskovania sa môže stať ktorejkoľvek z nás bez ohľadu na vek. A tak je teda dosť pravdepodobné, že jedného dňa zodvihneš oči a uvidíš tam JEHO, pre teba najvýnimočnejšie stvorenie na svete. Ani nebudeš vedieť ako, prečo, no niečo ťa proste prinúti ísť za ním.

V čom sa teda skrýva tajomstvo lásky na prvý pohľad? Na správnom mieste v správny čas dvaja ľudia na rovnakej vlne, z toho nebude nič iné, ako láska. Len pár sekúnd a obaja vedia, že pred sebou majú osobu, s ktorou chcú tráviť všetok svoj voľný čas. A vieš čo je zaujímavosťou? Muži pri láske na prvý pohľad reagujú mnohonásobne rýchlejšie než ženská populácia.

View this post on Instagram

To lots of love in 2020

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Veda ďalej tvrdí, že na prvý pohľad sa dokážu zamilovať predovšetkým tí, ktorí sú k tomu otvorení a želajú si to. Na základe prvého dojmu už vieš aj ty sama usúdiť, o aký druh vzťahu by sa dal s dotyčným nadviazať. Podľa toho aj konáš. Je to v hlave, keď si myslíš, že je vhodným kandidátom na vzťah, si viac komunikatívnejšia, snažíš sa pôsobiť príťažlivo. Naopak, ak ho zhodnotíš za nezaujímavého, tvoj záujem klesá, až sa napokon vytratí.

Zhrnutie, ten, kto vidí všetko pesimisticky, svoje šťastie podkopáva a vlastne sa tak pripravuje o všetko to dobré, čoho v živote čaká vrátane lásky. A teraz ty… Zažila si už lásku na prvý pohľad? Zažila si už ten pocit, že on je ten, s ktorým to má význam a tie pocity medzi vami ťa úplne pohltili?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating