pexels.com

Ak ide o vzťahy, mnohí ľudia chcú nájsť niekoho, kto je lojálny a verný. Medzi láskou a posadnutosťou však existuje tenká hranica. Je veľmi ľahké si ich zamieňať. Ako spoznať rozdiel? 

Byť zamilovaná prináša aj so sebou aj životný risk – emocionálne sa niekomu otvoriť a tak sa stať zraniteľnou. Ak nevieš, ako je na tom tvoja polovička, môže to viesť k pocitu úzkosti. V zdravom vzťahu si musia ľudia dokázať svoje city. Keď pocit úzkosti neodchádza, nejde o lásku, ale posadnutosť. Ako zistíš, že je tebou posadnutý?

Vzťah sa posúva rýchlym tempom

Ak je niekto posadnutý, jeho akcie vo vzťahu budú týmto ovplyvnené. Takže, ak sa obáva, že ťa stratí, bude robiť všetko pre to, aby si ťa udržal. To znamená, že váš vzťah bude veľmi rýchlo vážny. Aj žiadosť o ruku príde v čase, keď sa ťa všetci známi opýtajú, či nie je ešte skoro. Často si to človek neuvedomí a spája s veľkou zamilovanosťou.

Robí veci, aby získal tvoje uznanie

V láske máš dávať aj dostávať rovnako. Ak je niekto posadnutý, bude dávať viac, ako sám dostáva. A to preto, aby získal tvoju náklonnosť. Chce ťa „zásobiť“ pozornosťou a skutkami tak, aby si mala pocit, že si mu dlžná lásku a neopustila ho.

Nedokáže začať ani ukončiť deň bez rozhovoru s tebou

Komunikácia je dôležitá a pre vzťah nevyhnutná. Ale ak ťa doslova nedokáže hneď po zobudení nekontaktovať a musí byť aj ten posledný s kým rozprávaš pred spaním, odborníci už hovoria o posadnutosti. Tá je v tomto prípade už len kúsok od lásky. Veď nie je zdravé, aby ti volal dookola dovtedy, kým telefón nezdvihneš.

Chce vedieť, kde si

Je skvelé mať niekoho, kto sa o teba stará. Ale ak je pre neho každý deň dôležité vedieť kam ideš, s kým ideš a čo v danú hodinu robíš, starostlivosť sa mení na ovládanie. Máš pocit, že ti nedá dýchať? Toto láska nie je.

Máš pocit, že ťa nepodporuje

Ak je tebou niekto posadnutý, nepáči sa mu myšlienka, že sa vyvíjaš, máš nové skúsenosti či sny. Nie je z tvojho rastu šťastný, pretože sa bojí toho, čo ti nové situácie môžu priniesť. Napríklad nové známosti.

Vždy máš pravdu

Všetko čo spravíš je správne a súhlasí s každým tvojím slovom, aj keď v skutočnosti si myslí opak. Chce si ťa udržať tak, že vytvorí zo seba obraz tvojej dokonalej polovičky s rovnakými názormi a postojmi. Skutočná láska sa prejavuje dôverou a úprimnosťou bez strachu.

 

Zdroj: bustle.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating