instagram/maneskinofficial

V tohtoročnej medzinárodnej pesničkovej súťaži Eurovízia zvíťazila talianska rocková kapela Maneskin. Štvorčlenná formácia si vyslúžila prvé miesto vďaka skladbe Zittie e Buoni. Skupina priniesla Taliansku jeho tretie víťazstvo v populárnej súťaži, prvé od roku 1990, keď vyhral Toto Cutugno.

Na druhom mieste skončila Barbara Pravi z Francúzska a na treťom švajčiarsky spevák Gjon’s Tears. Poslednú priečku obsadil britský spevák James Newman so skladbou Embers, ktorý nezískal ani jeden bod.

Súťaž sa konala v holandskom Rotterdame po ročnej pauze, ktorú si vynútila pandémia koronavírusu. Podujatie v rotterdamskej Ahoy aréne malo špeciálny režim, ktorý zahŕňal prísne hygienické protokoly a pravidelné testovanie. Finále mohlo v aréne naživo sledovať 3 500 divákov, ktorí musel mať negatívny test na koronavírus.

Koronavírusu sa však účastníci nevyhli. Islandská skupina Dadi og Gagnamagnid preň súťažila virtuálne, pretože jeden z jej členov mal pozitívny test. Diváci namiesto ich živého vystúpenia videli záznam jednej zo skúšok skupiny.

 

Zdroj: SITA

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News