V Európe nájdeš stovky nádherných miest. Od prírodných až po kultúrne pamiatky. Práve na ne sa pozrieme v tomto kvíze, v ktorom otestujeme, či podľa obrázka vieš, kde ich na mape nájdeš.

Uhádneš všetky správne?

1.

instagram/changingoftheseasons
Správne! Nesprávne!

Na obrázku vidíš Akropolu, ktorá sa nachádza v hlavnom meste Grécka. Ide o komplex stavieb, ktoré sú jeho symbolom. Aj keď slúžila na posvätné účely, tým prvotným bola obrana mesta.

2.

instagram/lubielab
Správne! Nesprávne!

Víťazný oblúk nájdeš priamo v hlavnom meste, v Paríži. Dal ho postaviť Napoleon Bonaparte na pamiatku svojich bojov a sú na ňom vytesané všetky mená víťazov.

3.

instagram/naceste_travel
Správne! Nesprávne!

Šikmá veža v Pise je legendárna talianska stavba. Kto nemá fotku, ako ju "podopiera" ako by pri nej ani nebol. Veža mala slúžiť ako zvonica, no už od začiatku výstavby sa nebezpečne nakláňala.

4.

instagram/ivousekk
Správne! Nesprávne!

Samozrejme, že sa pozeráš na domčeky v Čičmanoch. Typické sú svojou ornamentálnou výzdobou a sú symbolom našej kultúry.

5.

instagram/above.europe
Správne! Nesprávne!

Túto krásnu budovu nájdeš priamo v Budapešti a sídli v nej maďarský parlament. Má takmer 700 izieb a ak by si sa prešla po všetkých jej schodoch, prešla by si 20 kilometrov.

6.

instagram/manolyatours
Správne! Nesprávne!

Pozeráš sa na Modrú mešitu (alebo aj Mešitu sultána Ahmeda I.), ktorá sa nachádza v meste Istanbul. Pomenovanie "modrá" dostala podľa dlaždičiek, ktorými je vyzdobený jej strop.

7.

instagram/fever_allart
Správne! Nesprávne!

Toto je bazilika Hagia Sofia, ktorú nájdeš neďaleko Modrej mešity v Istanbule. Táto však bola postavená skôr a vznikla ako pravoslávny chrám.

8.

instagram/munich_notes
Správne! Nesprávne!

Ide o zámok Neuschwanstein, ktorý bol inšpiráciou pre samotného Walta Disneyho. Jeho prvý majiteľ - kráľ Ľudovít II. bol sám rozprávkami úplne posadnutý.

9.

instagram/lokator_ro
Správne! Nesprávne!

Toto je hrad Bran neďaleko mesta Brašov, na ktorom pobýval samotný gróf Dracula a tak má tajomnú atmosféru. Ide o vôbec najnavštevovanejšiu pamiatku tejto krajiny.

10.

instagram/bulgaria.eu
Správne! Nesprávne!

Zmiatol ťa sneh? Tento kláštor nájdeš v meste Rila, ktoré sa nachádza v Bulharsku. Je symbolom pravoslávnej cirkvi a patrí k svetovému dedičstvu UNESCO.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.