10 rôznorodých snímok, ktorých tvorcovia sa nebáli byť odvážni.

V dnešnom článku vám prinesieme filmy, ktoré sú nielen poriadne eroticky dusné, ale aj scenáristicky, režijne a herecky brilantné. Rozhodne sme nevyberali snímky, kde je erotika len lacným spôsobom, ako nalákať divákov. Išlo hlavne o to, aby to boli kvalitné tituly. Pevne veríme, že si z nich vyberiete svojho favorita.

Základný inštinkt

Dnes už klasický noirový thriller plný dusnej erotickej atmosféry. Režisér Paul Verhoeven a herci Michael Douglas a nezabudnuteľná Sharon Stone rozohrali naozaj pôsobivú hru, v ktorej nebola núdza o vraždy a dráždivé zmyselné scény. V čase uvedenia film schytal skôr negatívne recenzie, dnes je však považovaný za nesmrteľný kult.

Život Adèle

Silná romantická dráma, ktorá sa priamo a bez servítok pozerá na vášnivý vzťah dvoch mladých žien. Fantastické výkony Adèle Exarchopoulos a Léy Seydoux vzali dych divákom aj kritikom. Herečky aj režisér Abdellatif Kechiche si odniesli Zlatú palmu z Cannes, film samotný bol nominovaný na Zlatý glóbus aj cenu BAFTA.

Rojkovia

Bernardo Bertolucci v roku 2003 poslal do kín pozoruhodnú drámu Rojkovia. Američan Matthew sa v nej stane súčasťou zvláštneho milostného trojuholníka, v ktorom okrem neho figurujú aj súrodenci Théo a Isabelle. Filmu vládnu najmä famózne herecké výkony Michaela Pitta, Evy Green a Louisa Garrela v hlavných úlohách a skvelý scenár. A nájdete tu aj niekoľko viac než otvorených erotických scén.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.