Instagram/emmadrobna

Známa speváčka má na Instagrame už viac ako 205 tisíc fanúšikov, ktorí denne sledujú všetky novinky z jej pracovného, no najmä osobného života. Emma si aj napriek obrovskému záujmu médií a sledovateľov svoje súkromie s partnerom prísne stráži, preto sme sa rozhodli trochu ju vyspovedať.

Víťazka SuperStar neustále zbiera úspechy a čohokoľvek sa dotkne „premení na zlato“. Jej najnovším počinom je zahraničná spolupráca s raperom Dorianom, s ktorým nahrala nový letný hit a rovno aj videoklip – natočený na telefón. Pokiaľ sa chceš dozvedieť viac o Emme a jej novinkách zo života, si na správnom mieste.

Na úvod by sme sa radi dozvedeli, ako si trávila posledný rok, čo prežívame pandémiu, a čo ti to prinieslo?

Posledný rok bol pre mňa iný, zaujímavý a zvláštny. Zo začiatku pracovný, keďže som pracovala na albume, miestami športový, ale aj nudný, pokojný, ale „challenging“, no a samozrejme, že aj plný poznávania samej seba a vnímania ľudí okolo. Mám pocit, že pandémia a moja bublina, v ktorej sa nachádzam už viac ako rok, mi pomohla si režim nájsť a zistiť, čo ma v skutočnosti baví.

Môj život predtým bol úplne iný. Bol to taký pracovný kolotoč, ktorý mi samozrejme veľmi chýba, ale aj vďaka tomu som ten svoj (už nájdený) režim nemala. Napriek tomu by som ten kolotoč zobrala v sekunde naspäť, a takisto by som si so sebou niesla aj ten režim, ktorý som si počas pandémie vybudovala. 🙂

S partnerom Filipom ste tak asi mali príležitosť preveriť svoj vzťah, predsa len mohla nastať  „ponorka“. Podarilo sa vám jej vyhnúť?

S Filipom sme spolu takmer 24/7 a myslím, že spomínanú ponorku sme zažili len raz, takú 3-dňovú rýchlovku, ale aj to bolo viac vtipné ako „na nervy“.

Ako máme možnosť vnímať zo sociálnych sietí, Filip je aj tvoj skalný poslucháč. Radíš sa s ním, keď niečo nové tvoríš?

Hah, áno… našťastie je môj veľký fanúšik a vraj ním bol už dávno predtým ako sme sa spoznali, takže ma podporuje a to je vo vzťahu veľmi dôležité. Radiť sa s ním asi neradím, ale na jeho názore mi záleží.

Zvykne žiarliť, keď si obkolesená inými mužmi, umelcami, ktorí možno dokážu tvoj svet viac pochopiť? Alebo sa aj v ňom takisto skrýva umelec?

Nežiarli, nemá na to dôvod. 🙂 A na otázku, či je umelec by vám on sám odpovedal, že ním je a pospevuje si s ukulele v rukách každý večer… Tento krátky príbeh je ale fikcia.

Na iných mužov sa pýtame aj preto, že nám neunikla informácia o novej skladbe s raperom Dorianom. U koho vznikol nápad na tento featuring?   

Nápad vznikol niekde úplne inde ako si možno myslíte. Dorian síce chcel mať spoluprácu so slovenskou speváčkou, ale ak by sa do toho nezapojil Sajfa, tak by to celé nevzniklo. Práve on nás spojil a vyzval k spolupráci a potom to už išlo. 🙂

Ako to už býva, keď sa stretnú dvaja umelci je dôležité, aby medzi nimi fungovala chémia (v pracovnej rovine), ako to bolo u vás? 

S Dorianom sa spolupracovalo super, veľmi spontánne a jednoducho. 🙂 Na výber sme mali asi 8 beatov, z ktorých sme postupne vybrali 2 a do tých sme nahrali len také krátke nástrely. Po vypočutí nám bolo jasné, že to musí byť FEELING. 🙂 Potom to už išlo všetko rýchlo.

Z pesničky ide – ako je to už v názve, dobrý feeling a letná nálada. Vzniklo to logicky na popud blížiaceho sa leta? 

To, že má pesnička letný vibe plánované nebolo, ale vedeli sme, že nechceme spraviť nič smutné. Po vypočutí beatu nám bolo jasné, že to musí byt svižné s prínosom dobrej nálady. 🙂

Zvykneš mať skladby s anglickým textom. Je to tým, že ti dáva väčšie lyrické možnosti vzhľadom na ich slang, frázovanie a fonetiku? 

Presne tak. Možno je to tým, že od mala počúvam viac anglickú tvorbu, ale aj tým, že som v zahraničí žila a práve tam som začala písať prvé texty, ale po anglicky sa mi stále frázuje ľahšie a tým pádom ma napadajú zaujímavejšie melódie.

V hot novinke Feeling, ktorú mimochodom radi počúvame, si dokonca využila dvojjazyčnosť, ktorá časť textu sa ti tvorila ľahšie či lepšie? 

Ďakujem/e to nás teší. 🙂 Refrénová linka a text sa mi vynorili hneď pri prvom vypočutí beatu. Následne v štúdiu sme dorábali zbytok taktiež v angličtine. S producentom Adriánom Líškom nás ale napadlo, že by mohlo byť zaujímavé pretextovať slohy do slovenčiny, a tak sme to spoločne aj spravili. Trošku sme sa báli, či to nebude príliš, ale myslím si, že výsledok je veľmi prirodzený. 🙂

Nadviažeme na spoluprácu aj pri tvorbe klipu. Asi ste boli do veľkej miery ovplyvnení aj súčasnou pandemickou situáciou, ako to celé prebiehalo?

Prvotný plán bol točiť videoklip na Ibize. Nakoľko sme ale klip potrebovali zhotoviť asi v tej najhoršej pandemickej situácii, tak sa nám to trošku skomplikovalo a tento trip sa nepodaril. Nakoniec sme točili v Prahe v štúdiu s rekvizitami a ten vibe sa tam podarilo dostáť stoj čo stoj a výsledný klip je aj vďaka super šikovnému tímu letný, veselý a farebný.

Za tvojimi klipmi asi zväčša stojí obrovský tím ľudí a drahá špičková technika, o čom teda aj vypovedajú vo finále perfektné videoklipy. Dopočuli sme sa, že tento raz kameru nahradil smartfón Samsung Galaxy S21 Ultra 5G. Nemala si z toho obavy, kým si uvidela výsledok?  

Pravda! Celé sme to točili na telefón a obavy som nemala. Už dávno viem, že špičkové telefóny pri dobrej svetelnosti dokážu nahradiť profesionálne kamery takmer na nerozoznanie. Nevedela som ale, čo od toho úplne čakať, a keď som videla klip v plnej paráde, tak sa mi chvíľku nechcelo veriť, že to je len telefón. 🙂 Ale pri kombinácii dobrý telefón a super kameraman je to asi easy.

zdroj: Samsung

Si otvorená natáčaniu ďalšieho klipu na telefón tejto kvality? Tým sa nenápadne pýtame, či sa môžeme tešiť na viac videoklipov Emmy Drobnej na YouTube?  

Určite, jeden je dokonca v procese. 🙂 Tento rok chcem videoklipov natočiť viac.

Máš v pláne obsadiť do klipu najbližšie aj Filipa? Úprimne, dobre sa na vás pozerá.  

Už som nad tým premýšľala, ale budeme si musieť počkať, kým bude správny čas a special song 🖤

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieHot News