Samsung

Leto, slnko, zábava – to sú hlavné atribúty nového videoklipu speváčky Emmy Drobnej s českým raperom Dorianom k singlu Feeling. Videoklip, ktorý sa mal pôvodne točiť na Ibize, sa musel nakoniec natočiť v pražskom štúdiu. Drahé filmovacie kamery zase nahradil smartfón Samsung Galaxy S21 Ultra 5G.

Je o lete, ale vznikol v zime

Napriek tomu, že ide o typický letný song, vznikal počas zimných večerov. „Nápad na spoločný beat vznikol počas jedného zimného livestreamu. Zveril som sa fanúšikom, že by som rád spolupracoval so slovenskou speváčkou. Vznikla z toho výzva, ktorej sa chopila práve Emma, z čoho som mal veľkú radosť,“ uviedol Dorian.

Kolektív nesklamal

Autormi pôvodného beatu sú producenti Jerry Lee a Naume. O mix hudby sa postaral Adrián Líška, ktorý sa spoločne s Emmou a Dorianom podieľal aj na tvorbe textu. „Celý text sme napísali spolu počas štyroch spoločných živých streamov na Instagrame. Bol to experiment, ale kolektívna kreativita nesklamala,“ hovorí Emma Drobná.

zdroj: Samsung

Všetko to zvládol smartfón

Rovnako, ako tvorba skladby, bola netradičná aj produkcia videoklipu. Nákladnú techniku a štáb totiž vystriedal smartfón Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, ktorý môžete mať aj vy. Produkcie sa zhostil Boris Holečko, ktorý je jeho autorom, kameramanom a producentom a sekundovala mu agentúra Cheil. „Súčasná situácia kladie pred umelcov mnoho prekážok, ale výzvy môžu priniesť aj nové a nevšedné nápady. A tak sme sa namiesto drahej produkcie na Ibize rozhodli ukázať, že skvelé veci môžu vzniknúť aj vo vysočanskom štúdiu s dobrým smartfónom v ruke,“ dodal k tvorbe videoklipu Boris.

Singel Feeling už hrá vo vybraných rádiách a bude nasadený aj do hudobných televíznych kanálov. Ak máš chuť, môžeš si ho vypočuť aj na Spotify.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News