Portál Daily Mail informoval o hrozivom prípade. Len 21-ročná Ella Gouman si na sociálnych sieťach prešla doslova peklom. Keďže sa o kyberšikane hovorí stále pomerne málo, Ella sa rozhodla podeliť so svojím príbehom. Chce, aby sa ostatné dievčatá nebáli povedať pravdu, ak by sa ocitli v podobnej situácii ako ona.

Všetko to začalo už v roku 2018, kedy všetky jej sociálne siete (Facebook, Instagram, Snapchat, TikTok a Trade Me) začali bombardovať urážlivé správy od neznámych adresátov. Aj keď všetky správy spočiatku blokovala, prichádzali ďalšie a ďalšie od nových profilov. Celé to trvalo asi dva roky.

V správach jej okrem urážok chodili aj jej vlastné fotografie, ktoré boli doplnené nevhodnými poznámkami na jej vzhľad. Jej hlavu prirovnali k zemiaku, o jej nose povedali, že vyzerá ako prasací rypák a nechýbali ani poznámky na jej plochú hruď, nechutnú tvár, veľkú bradu, kruhy pod očami alebo fúziky nad hornou perou.

You are disgusting. Karma is a bitch.

Posted by Ella Gouman on Monday, February 24, 2020

Ella na svojom Facebooku zdieľala aj niektoré správy, ktoré jej chodili. Zo všetkého si robila screenshoty a zašla aj na políciu, aby nahlásila kyberšikanu. Spočiatku s tým polícia neurobila nič, pretože nevedeli, o koho ide. Ella sa preto rozhodla pátrať na vlastnú päsť a zistila, že za všetkým stojí jedna ohrdnutá žiarlivá žena Tahlia, ktorá si robila zálusk na jej priateľa.

Spolu si vytvorila približne 120 rozdielnych profilov, len aby mohla Ellu otravovať. Keď si Ella vymazala všetky sociálne siete, písala dokonca aj jej sestre. Ella sama priznala, že niekedy zaspávala s tým, že si v hlave vybavovala všetky tie otrasné správy, ktoré jej chodili. Také slová predsa len zasiahnu aj ľudskú psychiku.

What is it going to take for this to finally stop? What will it take before the police finally step in and do something?…

Posted by Ella Gouman on Sunday, March 15, 2020

Aby toho nebolo málo, Tahlia sa dokonca vkradla do domu Elly, odkiaľ jej ukradla oblečenie, make-up a prestrihla jej kábel od žehličky na vlasy. Polícia to už teda nenechala tak a mladú Tahliu odsúdili na 6 mesiacov. K tomu dostala ročný zákaz prihlásenia sa na sociálne siete.

Jej obhajkyňa o nej povedala, že trpí poruchou osobnosti a so svojím správaním nedokázala jednoducho prestať. Bola závislá na sociálnych sieťach a podpísala sa na nej aj tvrdá výchova v detstve.

Ella by týmto svojím príbehom chcela apelovať na všetky mladé dievčatá, ktoré sa ocitnú v podobnej situácii. Šikanovanie (aj slovné) si nenechávajte pre seba, ale povedzte o tom aspoň svojej kamoške, rodičom, učiteľke, komukoľvek. Aj takýmto spôsobom sa dá ublížiť, preto by ste takéto správanie nemali tolerovať.

Zdroj: Daily Mail

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.