Ekologické menštruačné pomôcky
Instagram/cynthia_tothova, Pexels/Sora Shimazaki, Instagram/shopaholicnicol

Sexuologička Veronika Kubíčková z eshopu Ruzovyslon.sk, ktorý predáva erotické pomôcky a zaoberá sa zdravou sexualitou, zostavila štúdiu, v ktorej popisuje výhody ekologických menštruačných pomôcok. Okrem svojich skúseností čerpala informácie aj z austrálskej štúdie v odbornom časopise Current enviromental health reports.

Menštruácia a milovanie sú dve témy, ktoré sú v našich životoch ešte stále trochu konzervatívne a tabu. Príliš sa o nich nehovorí, čo si už všimli aj viaceré celebrity. Viaceré z nich teda začali menštruáciu prezentovať ako niečo, čo je v našich životoch prirodzené. TU nájdeš niektoré z nich.

Ženy počas svojho života zažívajú cca 500 menštruačných cyklov, pričom spotrebujú viac ako 10-tisíc kusov menštruačných potrieb. Jednorazové vložky a tampóny ešte stále patria medzi najpoužívanejšie, no čoraz viac žien sa rozhoduje pre ekologické menštruačné pomôcky, ako napríklad kalíšky, nohavičky a mäkké tampóny.

Ekologické menštruačné pomôcky začínajú byť obľúbené

Ekologické menštruačné pomôcky už dokonca začínajú vo veľkom prezentovať aj naše influencerky. Väčšinou spolupracujú so značkami menštruačných nohavičiek, ktoré si veľmi pochvaľujú. A aj preto začínajú byť medzi babami veľmi obľúbené.

„Podľa austrálskej štúdie uskutočnenej medzi dievčatami a ženami vo veku od 15 do 29 rokov, takmer 4 z 10 žien nosia počas menštruácie opakovane použiteľnú menštruačnú pomôcku. Sú to najmä menštruačné nohavičky, ktoré používalo asi 24 % žien a menštruačné kalíšky (približne 17 %),“ píše vo svojej štúdii Veronika Kubíčková.

Ekologické menštruačné pomôcky
zdroj: Pexels/cottonbro studio

Ako si ich vybrať správne?

Ak rozmýšľaš nad tým, ako si vybrať tie správne ekologické menštruačné potreby, aj s tým ti poradí odborníčka.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife