Už niekoľko rokov sa medzi trendmi drží wet hair look, teda efekt mokrých vlasov. Cez leto je priam nevyhnutnosťou, no využiť ho môžeš kedykoľvek, pretože ti dodá na ženskosti a príťažlivosti.

A pritom je tak jednoduché si ho vytvoriť. Základom sú kvalitné kozmetické prípravky. Ak si chceš vytvoriť vlasy, ako by si práve vyšla zo sprchy, určite budeš potrebovať dobrý gél alebo vosk na vlasy, hydratačný sprej, vlasový olej, prípadne lak na vlasy. Vyberaj si produkty, ktoré ti zabezpečia silnú fixáciu, ale zároveň aj flexibilitu účesu. Časom sama zistíš, ktoré produkty sú vhodné práve na tvoje nepoddajné vlasy.

Ideálne je používať hrebeň s úzkymi zubami, ale ak máš len kefu, nevadí, zvodný účes si vyčaruješ aj pomocou nej. V prvom rade by si mala svoje vlasy navlhčiť. Niekto zvykne použiť vodu a následne kozmetické prípravky, niekto krok s vodou vynechá. Do vlasov si rozotri olej (napríklad arganový) alebo vosk či gél.

Následne si ich uhlaď a začeš dozadu, aby ti žiadne pramienky netrčali. Môžeš tiež prestriekať lakom na vlasy, aby všetko držalo tak, ako má. Týmto docieliš pekný uhladený vzhľad. Ak však chceš, aby tvoje vlasy mali objem a boli vlnité, vlny si jednoducho vytvaruj pomocou svojich rúk. Postupy na obidva wet hair looky nájdeš vo videu, vyber si ten, ktorý sa ti viac pozdáva.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.