Nechcela som, aby náš vzťah skončil. Napriek tomu si ma prestal milovať a zlomil si mi srdce. Láska si nevyberá, no ja som si vybrala teba a myslela som si, že to bude navždy.

Dúfam, že žena, ktorá prišla po mne, ťa miluje lepšie, než som to zvládla ja. Ja som to vlastne nezvládla, pretože si ma opustil. Hľadal si útočisko pri druhej osobe, ktorá bola pre teba bezpečným miestom. Postupne si u nej trávil viac času, menej si sa stretával so mnou a jedného dňa to prišlo. Prestal si ma milovať. Holý fakt, ktorý vtedy veľmi bolel. Nevedela som, ako ti mám povedať, že s tebou chcem zostať. Nevedela som, čo mám urobiť. Nevedela som, ako ti dať najavo svoju lásku. Mala som ju iba pre teba, no ty si ju odmietal. Nechcel si ju, pretože nebola podľa tvojich predstáv.

Podľa mňa, keď niekto povie, že nie je pripravený (alebo nie je pre niekoho dosť dobrý), klame. On je pripravený, on je dosť dobrý, no skrátka nie pre danú osobu.

zdroj: Photo by Andrew Neel on Unsplash

Aj ty si vedel milovať, vedel si dávať lásku a chcel si ju prijímať. Prijímať ju od niekoho iného, než odo mňa.

Je mi ľúto, že som ti nemohla dať lásku, po ktorej si tak túžil. Je mi ľúto, že neprenášala hory a nebola to láska „na mesiac a späť“.

Dúfam, že žena, ktorá sa stane tvojou budúcou priateľkou, ti to všetko splní. Dúfam, že nájdeš niekoho, kto sa pre teba obetuje v každej chvíli, kto bude vidieť tvoju hodnotu, kto bude poznať tvoje príbehy z minulosti, kto bude mať radosť v očiach vždy, keď ťa uvidí.

Dúfam, že tá žena bude vedieť, kto skutočne si a už ťa nikdy nenechá odísť. Si príliš dobrý človek na to, aby si mal zlomené srdce. Napriek tomu, že teraz mám zlomené srdce ja a mala by som ťa nenávidieť, ešte stále k tebe niečo cítim. Budem ťa milovať aj nejaký čas po rozchode, pretože na to všetko nemôžem len tak zabudnúť a ísť ďalej.

Musí to vo mne zostať, musím si vyliečiť rany, musím tomu dať čas, musím znovu začať veriť v dobro… a až potom budem pripravená nechať ťa ísť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.