instagram/brits/dualipaloversbr/taylorswift

Včera večer sa v Británii odovzdávali prestížne hudobné ocenenia Brit Awards. Ich kráľovnou sa pre rok 2021 stala speváčka Dua Lipa, ktorá získala cenu za najlepšiu ženskú umelkyňu a taktiež aj album roka. 

Odovzdávanie cien prebiehalo v londýnskej O2 aréne a tento večer bol výnimočný aj preto, že išlo o prvú väčšiu kultúrnu udalosť v Anglicku počas pandémie. Aj keď nebola sála kompletne naplnená divákmi, išlo zároveň o testovanie, či sú takéto akcie bezpečné.

Víťazné pozície tento rok patrili najmä ženám. 25-ročná speváčka Dua Lipa bola vyhlásená za najlepšiu ženskú speváčku a jej album Future Nostalgia bol vyhlásený za najlepší britský album roka. To však nebolo jediné, čím upútala pozornosť.

Dua Lipa rozhodne zaujala aj svojím odvážnym lookom

Úplne prvýkrát sa skupinou roka stalo dievčenské zoskupenie. Sošku si odniesla skupina Little Mix, ktorá má teraz ďalší dôvod na radosť. Len pred pár dňami 2 z 3 členiek oznámili, že čakajú bábätko. Perrie Ewards a Leigh-Anne Pinnock sa čoskoro stanú mamičkami.

Ďalšie ženské prvenstvo ovládlo aj kategóriu Globálna ikona. Sošku si odniesla speváčka Taylor Swift, ktorá sa tak zaradila do klubu, kde doteraz toto ocenenie získavali iba muži, medzi nimi napríklad Robbie Williams či Elton John.

Aj keď išlo o britské odovzdávanie cien, každoročne sa udeľujú sošky aj pre zahraničných umelcov. Nimi sa tentokrát stali, ako inak, speváčka Billie Eilish, spevák The Weeknd a skupina Haim.

Na pódiu sa objavil aj ženami milovaný spevák z bývalej skupiny One Direction, Harry Styles, ktorý si odniesol ocenenie za najlepšiu skladbu – Watermelon Sugar, ktorá sa stala celosvetovým hitom.

Takto sa Billie poďakovala

Čo povieš na Harryho styling?

Dua Lipa a jej prejav po vyhlásení jej mena

A takto vyzeralo celé udeľovanie cien v skratke

Zdroj: brits.co.uk

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News