Marec je mesiac v roku, kedy sa všetko prebúdza zo zimného spánku a pomaly prichádza jar. Preto by si sa mala viac starať o svoje telo, pleť, vlasy a taktiež by si mala jesť viac zdravých potravín.

Chceš sa dozvedieť, ktorý deň budeš mať najviac energie, prípadne kedy by si mala obmedziť pitie sladených nápojov, pretože by sa ti mohla zhoršiť pleť? Čítaj ďalej. Tento marcový týždeň bude nebezpečný.

Pondelok

Dnes by si si mala dopriať pol hodinu meditácie a zamyslieť sa nad tým, čo by si vo svojom živote chcela zmeniť. Po sprche by si sa mala natrieť hydratačným krémom, aby bola tvoja pokožka stále pružná. Pred spaním nejedz moc ťažké jedlá, pretože by si mala nepokojný spánok.

zdroj: instagram/vickyjustiz

Utorok

V utorok sa zameraj na svoje ruky a sprav si manikúru. Tvoje nechty sú po zime zničené a pokožka na prstoch je suchá. Sprav si „kúpeľ“ pre ruky v roztopenom kokosovom oleji. Poobede sa choď prejsť do prírody, načerpaj veľa energie a vitamínu D. Nezabudni si však zobrať čiapku, pretože bude fúkať silný vietor.

Streda

V stredu by si sa mala zamerať na pleť a venovať sa jej minimálne hodinu. Dopraj jej peeling, masku, olejčeky, séra a krém s faktorom proti slnku. V tejto situácii nie je možné chodiť ku kozmetičke, preto si skús obočie vytrhať sama. Do akné sa nepúšťaj, skôr si ho nevšímaj a vyrážky si nevytláčaj.

Štvrtok

Štvrtok bude ideálny deň na to, aby si si uvarila zdravý obed. Zameraj sa na ryby, celozrnnú prílohu a veľa zelenej zeleniny – použi napríklad špenát alebo brokolicu. Poupratuj si byt a choď vyhodiť smeti. Ak bývaš na vysokom poschodí, choď pešo. Precvičíš si zadok a nebude ťa bolieť.

zdroj: Unsplash/The Creative Exchange

Piatok

Ku koncu týždňa sa zameraj na medziľudské vzťahy a vyskúšaj videohovor s priateľmi, ktorých si dlho nevidela. Nájdi si chvíľu čas a zacvič si na ruky, pretože budú tento deň silnejšie. Mala by si tiež vypiť minimálne dva litre tekutín a z toho by mal liter tvoriť čaj. Večer si ľahni do vane a relaxuj.

Sobota

Cez víkend by si mala vstať skoro a poďakovať za všetko, čo v živote máš. Takto optimisticky naladená by si mala vypiť pohár čistej vody s citrónom. Na pleť by si mala znovu použiť peeling, pretože ak nie, môže sa ti zhoršiť a budúci týždeň by si objavila pár nových vyrážok.

Nedeľa

V nedeľu by si sa mala pekne obliecť. Nezáleží na tom, či budeš doma alebo pôjdeš na výlet. Oblečenie ti dodá sebavedomie a budeš prekypovať šťastím. Mala by si si podstrihnúť končeky vlasov, pretože sú v tento deň náchylné na lámanie. Večer si na 30 minút zacvič jógu a choď spať pred desiatou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.