Prvý ročník na vysokej škole v Trnave som si vyslovene užívala. Každý deň mi záležalo na tom, aby som vyzerala čo najlepšie. No časom to akosi opadlo, všetci sme si na seba zvykli a ja som čoraz častejšie zo šatníka vyberala legíny.

Legíny boli mojim najlepším kamošom, keď som mala zlú náladu a nechcela som nič riešiť. Keď som jednoducho nebola pripravená socializovať sa s kýmkoľvek okolo. Našťastie som dospela.

Naša generácia sa začala obliekať do tzv. „athleisure“, čo je nový trend, ktorý vidíš v našich uliciach. Sú to bežecké tenisky, tepláky, športové tričká – jednoducho ide o to, aby si sa cítil v pohodlí a v pohode. Čo v zásade nemusí byť zlé.

No ja s tým mám problém.

elite-daily-active-wear-

Áno, nemala by som riešiť iných, ale vadí mi, keď sa obliekam 30 minút a potom si všetci nosia tepláky. Naozaj nie je lepší spôsob, ako sa cítiť pohodlne? Čo tak  bavlnené tričko a vzdušná sukňa? Alebo jednoduché šaty s prehodenou bundičkou?

Myslím si, že ak nejdeš do fitka, nie si tehotná, nie si matka troch detí alebo si sa včera neopila, nie je dôvod na to, aby si chodila von v športovom. V obchodoch čaká toľko nádherných kúskov oblečenia a my chodíme v legínach.

Áno, na Kendal Jenner alebo Gigi Hadid vyzerá mikina s legínami dobre. No my sme trochu iný typ smrteľníkov a nemáme za sebou 15 stylistov, ktorí nás 2 hodiny obliekajú a ďalšie 3 hodiny fotia, len aby sme vyzerali dostatočne „flegmaticky“.

Ako ženy máme silu zmeniť svet. Tým, ako sa oblečieme, odovzdávame svetu odkaz. Ak chceš pritiahnuť niečo skvelé, musíš sa aj skvele obliecť. Ak chceš urobiť dojem, prepotená mikina asi nebude to pravé.

Si lepšia ako legíny, krátke tričko a rozťahaná mikina po bývalom.

foto: elitedaily

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.