Drahá žena. Ver mi, že je v poriadku cítiť sa niekedy osamelá. Všetky tie myšlienky, ktoré ti prejdú hlavou keď si sama, ťa môžu nasmerovať k tým najlepším rozhodnutiam, ktoré môžeš v živote spraviť. Ale či to bolo správne, si uvedomíš neskôr, omnoho neskôr. Ale aj to je v poriadku.

Chápem, že chceš v živote zažiť ešte mnoho. Prečítať mnoho kníh, navštíviť mnoho miest, ochutnať mnoho vín, pretancovať mnoho nocí, zažiť veľa výbuchov smiechu, navštíviť mnoho útulných kaviarničiek, zlepšiť svoje telo, zdokonaliť sa v jazykoch, stráviť čas s priateľmi, s rodinou, … a to všetko bude. Niekde v budúcnosti tieto malé sny čakajú práve na teba. Aj on, pán božský, niekde v diaľke čaká na teba. Všetko chce čas a vytrvalosť. Každá búrka raz skončí, aj tá, ktorú v sebe teraz nosíš. Stačí veriť.

Už len to, že si žena, ti musí dodávať silu. Si šikovná, krásna, milá a vtipná. Nemôžeš sa dať zraziť na kolená len preto, že situácia v ktorej si, nie je ideálna. Len sa pozri moja, koľko búrok si už prekonala, a v konečnom dôsledku si bola práve ty tá, ktorá mala úsmev na tvári! Ach, keby si len samu seba dokázala vidieť tak dokonalo, ako vidím ja teba. Ako vidím to, že máš dobroty a lásky na rozdávanie, že vždy pre iných robíš maximum, že prekonávaš prekážky a nestrácaš nádej. Že dokážeš veriť aj naďalej v ľudskosť, lásku a v šťastné konce.

Drahá moja, si kúskom raja na zemi, si pokladom!

Preto nikdy nikomu nedovoľ, aby sa k tebe choval zle. Nedovoľ, aby si bola len jedna z možností, pretože žena ako si ty, si to nezaslúži. Bojuj za svoje sny a hrdo si choď za nimi. Správni ľudia a správne veci si ťa po ceste nájdu samé, predsa všetko pravé pre teba príde v ten správny moment. Nedovoľ si pochybovať o sebe, musíš byť na seba pyšná. Takisto to nedovoľ iným, nenaháňaj nesprávnych, a nepros ľudí o niečo, čo by mala byť samozrejmosť. Investuj čas radšej do zlepšovania seba samej, časom prídeš na to, že ich odchod bol pre teba len darom, zatiaľ čo ich bude mrzieť, že niekoho tak výnimočného nechali odísť. Zaslúžiš si veľa lásky, veľa vyznaní, všetky kvety sveta, ktoré rozžiaria tvoje krásne oči, plné lásky.

A hlavne nikdy nezabudni na to, že si žena. Silná, láskavá, milujúca, ktorá si zaslúži všetko na svete. Bez ohľadu na názor iných.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.