„A koľko máš followerov na instagrame?“

„Hmmm… neviem. Mám ho ako súkromný účet. Možno 300? Naozaj to nesledujem.“

Aj Vás sa už niekto spýtal, koľko followerov máte na insta a keď ste odpovedali nezainteresovane, divne sa ten dotyčný zatváril? Sakra, mám pocit, že dokým dnes nemáš niekoľko tisíc followerov na obľúbenej aplikácií, si skrátke nezaujímavý človek, ktorý cez deň nič plnohodnotné nerobí.

stocksy.com

Je úplne v poriadku, ak sa chceme pochváliť, čo nové sme zažili, koho sme stretli, kde sme boli a aký názor máme na istú vec. Avšak je skutočne normálne, ak sa snažíme nahnať čo najviac ľudí na náš instagramový účet len preto, aby nás mal kto sledovať a závidieť nám? Je dnes skutočne potrebné byť za „zaujímavú“ a „inšpiratívnu“ osobu, ktorá má každý deň novú vec, bola už snáď v každej krajine a má úžasný život, ktorý jej všetci nesmierne závidíme?

Drahá, tvoja hodnota sa neurčuje počtom followerov na instagrame či počtom lajkov na tvojej fotke. Nemusíš nám dokazovať svoju hodnotu. Máš ju. Váž si ju a potom si ju budú vážiť aj ostatní. Nebuď povrchná pipka, ktorá sleduje každý pohyb na sociálnych sieťach, žobroní o každý lajk a komentár, len aby si skutočne dokázala, že je skvelá.

unsplash.com

Každá z nás je skvelá a nemusíme si to dokazovať. Našu hodnotu určujeme my, nie naši followeri. Nie tí, ktorí nám napíšu ako skvelo vyzeráme, nech ukážeme „čosi“ viac a my teda ochotné a odhodlané zaujať sa snažíme o nemožné.

Čo tak zaujať seba? Čo tak zaujať človeka, s ktorým si stále a ktorý ťa nikdy nesklame a neopustí? Áno, si to ty, drahá! Prestaňme žiť s pocitom, že sme menejcenné, ak nemáme nové topánky či nedáme vyzývajú fotku na sociálne siete. Prestaňme očakávať od ľudí, aby nám pripisovali hodnoty, ktoré nás absolútne nevystihujú a my sa tak uspokojíme s lajkami a followermi.

Tvoja hodnota sa neurčuje počtom followerov na instagrame. Určuje ju tvoj život, tvoje názory, myšlienky. Ty samotná!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.