Poznáte to. Ak sa do niekoho zaľúbime, hlavne v teenegerskom veku, zaľúbime sa naozaj poriadne a je jedno, aký ten druhý je, jednoducho nevidíme v láske jedinú prekážku. Čím sme staršie, zisťujeme, že ten fešák nebol jediným mužom na planéte a že sme obklopované aj inými a dokonca normálnymi mužmi. 

Niekomu sa stane, že spozná láska v 18stich rokoch a sú spolu šťastní do konca života. Niektorí to zažijú neskôr a niektorí si na to počkajú naozaj dlho. Láska je neúprosná a berie si každého. Nevyberáme si, do koho sa zamilujeme.

„Akonáhle sa ľudia zamilujú, dejú sa obvykle veľké veci, ktoré menia život.“

Ak sa šťastne či nešťastne zamilujeme, sme všetci rovnakí: myslíme na danú osobu a jediné čo chceme, je tráviť čas s ňou. Cítime sa osamelí aj s desiatkami ľuďmi a nik by nás neurobil šťastnejším, ako on. Ach, tá láska, všakže?

Kedysi nám stačilo, že chlapec vyzeral dobre, mal charizmu a ostatné veď hádam príde. Dnes už požaduje o čosi viac ako len to, že je fešný. Jeden človek nám vedel pomotať hlavu na dni, mesiace či roky a my dnes len krútime hlavou, čo sme sakra na ňom videli. Nič to, naučila si sa niečo nové, zažila si niečo nové, o tom je život.

Čistá duša to popísala jasne a pravdivo. Stará láska nech zhrdzavie! Hlavne ak je to nešťastná láska, ktorá ti do života neprináša nič pekné a úprimné. Ľahko sa hovorí a píše, ťažšie sa koná, no ver mi, že ak toto pochopíš, všetko bude dávať úplne iný zmysel.

💔

A post shared by čistá duša (@cista__dusa) on

Stará láska nech hrdzavie, prosím! Ver, že na svete je stále veľa skvelých mužov, ktorých musíš spoznať, ktorí ťa niečomu naučia a urobia z tvojho života krajšie a lepšie miesto. Nebráň sa tomu a jednoducho kráčaj ďalej. Nemysli neustále na tú nešťastnú lásku, ktorá ťa pripravila o ilúzie a predstavy. Nezatracuj samú seba a takisto nie ani lásku! Myslím tú novú. Tú, ktorá na teba čaká a volá ťa, no ty stále vidíš len tú osobu, ktorej láska k tebe už dávno zhrdzavela. Tak prečo nechceš, aby zhrdzavela tá tvoja?

Láska je vzácna a má byť objavovaná.

Objavuj lásku, ver mi, je to čarovné.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.