Pexels/Anastasiya Lobanovskaya

Dostať kopačky nie je žiadna príjemná vec. A obdobie „po tom“ už vôbec nie. Plač, smútok, výčitky, hnev… na všetky tieto pocity máš plné právo. Čomu by si sa však mala vyhnúť, sú nasledujúce 4 veci. Trocha hrdosti si predsa udržať musíš!

Stalking jeho sociálnych sietí

Chápeme, že chceš vedieť, čo robí (a s kým), keďže doteraz bolo normálne, že si o tom vedela. No tajne sledovať jeho profil a každý krok nie je zdravé. Najmä, ak máš o ňom prehľad každý deň, aj keď sú to už týždne, čo ste sa naposledy videli naživo. Potrebuješ sa pohnúť ďalej a neostať zaseknutá v minulosti. Zíde z očí (z plochy smartfónu), zíde z mysle!

Nevhodné správy

V návale plaču či hnevu chytáš mobil a píšeš mu smsky? Nechávaš mu hnusné hlasovky? Zúfalé prosby o vrátenie sa k sebe po tom, čo si vypila trochu viac vína? Och zlatko, tak to je ozajstné dno bývaliek. Tu by si mala mať nablízku dobré kamošky, ktoré ti v tom zabránia. Ak to nespravia, potom si radšej hľadaj iné.

Nový vzťah ako krycí manéver

Túžiš po tom, aby aj on žiarlil na teba? Aby myslel na to, že už mu nepatríš a veríš, že mu začneš chýbať vtedy, keď sa objavíš s niekým novým? Motať hlavu niekomu, len pre pomstu svojmu ex je ozajstné zlo. Reálne s tým nič nevyriešiš a zlomíš srdce niekomu, kto si to naozaj nezaslúži. Mysli na to.

Útok na jeho novú priateľku

Samozrejme, nikto nebude ospevovať nové objavy našich ex. Veď my sme oveľa lepšie! Jasné, pomyslieť si to môžeš, no nikdy neprekračuj hranicu. Ohováranie, vymýšľanie, či iné útoky na ženu, ktorá (ak) za váš rozchod nemôže, nevedie k ničomu. Iba sama seba vykreslíš ako veľkú žiarlivú odkopnutú bývalku. Aj ty si bola a zrejme budeš niečia ex. To však neznamená, že si zlá. Ani ona nie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating