Naše priateľstvo sa nezrodilo zo dňa na deň. Boli to mesiace spoznávania sa a nie nejaká chvíľková záležitosť. Vybudovali sme si kvôli tomu pevný vzťah, ktorý sa len tak zničiť nedá.

Už si ani celkom nepamätám, kedy a ako sme sa stali najlepšími priateľkami, ale viem, že v ten deň sme sa obidve rozhodli správne. Navzájom sme si začali dôverovať a boli sme rozhodnuté podržať jedna druhú, ak by to bolo potrebné. Od toho dňa už nikto nechápal náš zmysel pre humor, nikto nerozumel nášmu štýlu. Bolo to len medzi nami.

Ty si tá, ktorá vie o mojom živote všetko. Poznáš mená mojich kamarátov, vieš čo mám rada a čo zase nemusím. Vieš čo mi dokáže zlepšiť náladu, keď sa mi celý deň nedarí.

Ty si tá, ktorá sa dozvedá o novinkách ako prvá. Keď okolo mňa prejde atraktívny muž a aj keď viem, že som ho videla prvý a poslednýkrát v živote, poviem ti o ňom. Naše polnočné rozprávanie sa o ľuďoch, ktorých poznáme a veľmi ich nemáme v láske, je už samozrejmosťou a vždy pri tom dokážeme stráviť hodiny. V kombinácii s našim obľúbeným jedlom je to niekedy balzam na dušu.

Len ty máš takú zvláštnu vlastnosť na to vyčítať mi z tváre, či ma niečo netrápi, či nie som sklamaná. Častokrát ti to povedať nechcem, pretože sa trápim nad zbytočnými vecami a nechcem ťa tým zaťažovať. Ale ty ma vždy s úsmevom na tvári vypočuješ a pomôžeš mi.

Keď už ani sama neverím, že by svet mohol byť lepším a krajším miestom, začínam sa podceňovať a rozmýšľať negatívne, si to presne ty, kto ma má rád viac ako ja samú seba. Tvoje povzbudivé myšlienky a nápady na lepší deň ma dokázali vyliečiť a postaviť na nohy.

Ty si tá, s ktorou mám najviac zážitkov a spomienok, pri ktorých sa vždy usmievam. S každou fotkou s tebou, ktorá mi visí na stene, sa spája iný príbeh, ktorý rozpráva niečo iné.

Moja drahá najlepšia priateľka. Chcem ti povedať, že ti ďakujem. Ďakujem ti z celého môjho srdca, že práve ty si mojou oporou. Ďakujem ti za všetky trapasy, ktoré si mi spôsobila. Teraz, keď sa nad tým zamyslím, je to len úsmevná spomienka a nič také hrozné sa nestalo. Ďakujem ti za každú zotretú slzu, za každý úsmev, za hodiny smiechu, za darčeky, ktorými si ma prekvapila. Chcem, aby si vedela, že aj keď to niekedy so mnou nie je ľahké, som nepríjemná k svojmu okoliu alebo keď spravím nejakú chybu, vždy ťa mám rovnako rada. Veď presne ako sa hovorí: „Sme sestry, len každá od inej mamy.“ Ešte raz ti chcem poďakovať. Ďakujem ti za to, že práve ty si mojou najlepšou priateľkou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.