Kúpanie v septembri v Európe
Instagram/sardegna_official_, Instagram/visitgreecegr

Dovolenka v septembri nie je nič, čo by si si nemohla predstaviť alebo dokonca zažiť na vlastnej koži. Je to dokonca veľmi obľúbené, pretože hlavná turistická sezóna skončila, všade bude menej ľudí a dokonca aj ceny budú o čosi priaznivejšie. Chcela by si sa v najbližších dňoch omočiť v mori, no radšej by si ostala v Európe než letela ďaleko do exotiky? 

Dovolenka v septembri je určite dobrý nápad. Máme pre teba 6 tipov na európske destinácie, kde si aj teraz užiješ kúpanie rovnako ako počas júla alebo augusta. Teploty sú stále príjemné, no zároveň nie prehnané, takže ti bude možno ešte aj lepšie. Letenky tiež dokážeš zohnať za priaznivé ceny a to isté platí aj o ubytovaní a iných službách.

Tak čo, ktoré miesto si vyberieš na svoju záverečnú dovolenku tejto sezóny? 

Španielsko

Počas leta býva s Španielsku horúco, teraz je tam ideálne. Na výber máš mestá ako Barcelona, Alicante, Málaga alebo Valencia. Prípadne sú tu aj ostrovy patriace Španielsku, teda Malorka, Menorka, Ibiza alebo Kanárske ostrovy. Možností je naozaj veľa.

Portugalsko

Na druhej strane Pyrenejského polostrova sa rozprestiera Portugalsko s mestami Lisabon či Porto. K tejto krajine patria napríklad aj Madeira alebo Azorské ostrovy, ktoré sú na kúpanie tiež vhodné.

Azory
zdroj: Instagram/2passports1love

Taliansko

Pobrežné mestá (Bibione, Rimini či Lignano) sa už pomaly ochladzujú, no dokonalú dovolenku si môžeš užiť na talianskych ostrovoch Sicília a Sardínia. Niektoré miesta ti dokonca budú pripomínať exotickú dovolenku, pretože je tam naozaj tak krásne.

Grécko

Z gréckych ostrovov máš na výber hneď niekoľko. Kréta, Rodos, Korfu, Santorini, Mykonos, Zakynthos a ďalšie. Je jedno, ktoré miesto si vyberieš, všade budeš spokojná.

Chorvátsko

Je pravda, že aj Chorvátsko sa začína pomaly ochladzovať a Stredozemné more je v tejto oblasti chladnejšie, ale aspoň sa trochu osviežiš. Plusom sú pláže, ktoré nebudú zaplnené turistami. Ak sa vyberieš do Chorvátska, voľ radšej mestá na juhu krajiny, tie budú o trochu teplejšie než tie na severe.

Malta

Posledným tipom je ostrovný štát Malta, ktorý ponúka viacero krásnych miest. Ak by si chcela prejsť celý ostrov, určite odporúčame požičať si auto.

Ak by si predsa len chcela ostať doma na Slovensku, v našom článku nájdeš tipy na miesta, ktoré by si mala navštíviť skôr, ako oficiálne začne jeseň.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieCestovanie