Prezradíme ti, prečo je dôležité, aby si si aspoň raz za rok dopriala dovolenku osamote, s priateľmi, ale aj s rodinou. Oddych a zábavu by si totiž nemala zanedbávať. 

Čas pre seba

Je dobré, keď žena zostane na chvíľu sama, vtedy aspoň vyprodukuje zo seba čo najmenej slov, takmer žiadne, pokiaľ jej nezazvoní telefón alebo sused nepríde klopať, že vypadla elektrina. Preto, ak máš možnosť, užívaj si najmä ticho, teplo a aj nejaké tie (ne)alko tekutiny.

Pokiaľ nie som vonku, pozriem si dobrý film. Prichádzam na to, že keď je žena sama, viac sa spoznáva. Myšlienky, ktoré mnou kolujú sú rôznorodé. Nie je tam chaos. Je tam dobrodružstvo, túžba a zmysel. Zmysel pozrieť sa na všetko navôkol a zistiť, čo je pre mňa to najlepšie. Pri filme zisťujeme, akí vedia byť ľudia.

Photo by Andressa Voltolini on Unsplash
zdroj: unsplash.com

Rodina a priatelia

Po svojom vnútornom rozhovore sama so sebou pokračujem do fázy rodina, lebo to je základ nášho šťastia, pokoja a úsmevu. Kontakt s rodinou je bezpodmienečne potrebný či máš 20, 40 alebo 60 rokov. Každý z nás sa teší na svojho blízkeho. Dovolenka pri nich je jedinečná. Pokiaľ chodíš s nimi na výlety, je to na nezaplatenie, nedá sa to k ničomu prirovnať.

Po rodine by mali nasledovať po správnosti tí praví priatelia. Dovolenka s nimi je v prvom rade veľká zábava. Či už si budete užívať svoju voľnosť v prírode, alebo v nejakom prepychu popíjať drinky, či ísť niekam do kina. Hlavne si užívajte spoločne strávený čas, smejte sa a neriešte starosti. Všetci si tak dokonale oddýchnete.

Dovolenka je super, je to priestor pre teba. Pre tvoje vlastné ja. Pre tvoje potešenie. Nech si s kýmkoľvek dôležité je užiť si dovolenku po svojom. Hlavne pre to, aby si bola spokojná a oddýchnutá. Aby si načerpala nové sily.

zdroj: pexels.com

Možno sa pýtaš, kedy to všetko chcem stihnúť. Mne stačí aj týždeň na to, aby som to stihla. Možno nie všetkých, ale na tých najdôležitejších sa nemá zabúdať a hlavne na to, čo si pýta tvoja myseľ a telo. Po čom baží daj mu to. Neodsudzuj a dopraj si hoc aj skok padákom.

Urob toto leto niečo, po čom túžiš, pretože v živote by si si mala dopriať a splniť si svoje sny a túžby. Život si nevieš zmeniť úplne, ale vieš sa tešiť z každej maličkosti, pokiaľ si to dovolíš. Tak si dovoľ aj ty a uvidíš, že budeš spokojná s trávením voľného času či už počas leta, alebo počas svojich ďalších chvíľ.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.