unsplash.com

Moja prvá dovolenka s najlepšou kamoškou vôbec má za sebou dlhý príbeh, ktorý vyústil až do jedných z najkrajších dní v tomto roku. Veď čo povedať, keď dva dni pred odletom sme ešte ani nemali poriadne poňatia, že niekam ideme. 

Budem možno znieť ako nejaká zamilovaná pubertiačka, ale ak to, čo k Cypru cítim, nie je láska, potom fakt neviem, čo to môže byť. Táto malá krajinka patriaca pod Grécko si získala moje srdce už v okamihu, ako lietadlo pristalo na pristávaciu plochu a ja som po vystúpení z neho ucítila ten úžasný, teplý vánok, ktorý mi na začiatku marca pri takmer mínusových teplotách doma naozaj bodol.

zdroj: unsplash.com

Čo je najlepšie na cestovaní s najlepšou priateľkou? Že ste ako sestry, a tým pádom sa vám páčia rovnaké veci a obdivujete všetku krásu s navštíveného miesta úplne totožne. A tiež prejavujete spoločne lásku k vínu, o to je dovolenka záživnejšia. 

Ak si ešte nebola na Cypre, jednoznačne odporúčam. A ver či nie, s naj kamoškou to jebest idea, akú môžete spoločne dostať. Či už chceš spoznať letovisko Larnacu, zažiť prechádzku po nočnej, kúzelnej pláži a vychutnať si toho najlepšieho lososa na celej planéte, alebo načerpať príjemnú atmosféru v nočnej Nikózii pri popíjaní vína a počúvaní tamojších pouličných hudobníkov, na tom naozaj nezáleží. Každý centimeter tejto krajiny stojí za tvoj obdiv, v letnej sezóne či mimo nej, ako som ju objavovala ja s mojou BFF.

zdroj: unsplash.com

Pár poznámok na koniec:

Požičať si na Cypre auto je fakt výhodná vec na to prejsť podstatnú časť krajiny a navštíviť rôzne zákutia, ktoré stoja za pozretie. Faktom však je, že doprava na Cypre človeku môže naháňať nočnú moru, takže radšej dávaj bacha. Naviac, jazda na ľavej strane pre neskúsenú šoférku môže byť dosť veľkou výzvou.

Ak by ste sa aj s tou tvojou najlepšou priateľkou rozhodli ísť na Cyprus mimo sezóny, nespoliehaj sa, že nájdeš v uličke plnej reštaurácií nejakú otvorenú. Dokonca ani mekáč! Iba ak by ste čírou náhodou po hodine blúdenia po Protarase natrafili na jednu jedinú, v ktorej pracuje milená Slovenka.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife