Neboj sa. Dovoľ mu, aby ťa ľúbil. 

„Toľko našich častí zničíme, len aby sme sa rýchlejšie uzdravili, že v tridsiatke sme emocionálne na dne a dokážeme ponúknuť stále menej a menej zakaždým, keď začneme s niekým novým. Ale donútiť sa, aby si necítil nič, je veľká škoda.“ – z filmu „Call me by your name“

Otec hlavného hrdinu to v tomto filme vystihol úplne presne. Jeho slová odzrkadľujú realitu dnešných vzťahov a zároveň nám dávajú odpoveď na otázku, prečo sú súčasné vzťahy také krehké. Nikdy nevstupuj do vzťahu s niekým, pokiaľ sa necítiš pripravená. Ušetríš tak trápenie vám obom. Dať zo seba iba 50 % je horšie, ako nedať nič. Preto si buď dobre vedomá toho, čo v živote chceš a očakávaš od partnera a snaž sa to isté poskytnúť aj ty jemu.

@mood_passion via 📸 @dashakos tag your love.

A post shared by MEN'S JOURNAL (@mens_cult) on

Neboj sa dovoliť mu, aby ťa ľúbil. Všetky sme si prešli nevydarenými vzťahmi a neraz zlomeným srdcom. Niektoré z nás si však pocity krivdy so sebou nesú v batohu na chrbte, ktorý ich pomaly, ale isto ťahá ku dnu. A tak sa čudujú a sťažujú, prečo ich vzťahy nevychádzajú. Odpoveď pri tom vôbec nie je taká komplikovaná.

Vyžaruješ to, čo cítiš. A pokiaľ neustále pochybuješ, nedôveruješ jemu a ani sebe, máš v zálohe zadné vrátka, cítiš sa osamelo a nechceš si ho pustiť bližšie k sebe, ver, že skôr či neskôr to pocíti. On pochopí a bude vedieť, že u teba lásku nenájde.

@mood_passion via 📸 @valentinaferragni tag your love ❤️

A post shared by MEN'S JOURNAL (@mens_cult) on

Most sa musí stavať z oboch strán a tak nemôžeš čakať, že láska jedného z vás zachráni oboch. Musíš ju vedieť dať, no rovnako tak aj prijať. Ak naozaj túžiš po tom, aby bol tvoj život prepojený s niekým iným, tak ho doň pusti. Ubezpeč sa, že je to človek, ktorý si v ňom zaslúži svoje miesto a prijmi ho.

Povedz mu o svojom strachu, o svojich komplexoch, o svojich túžbach a pocitoch. Dovoľ mu spoznať ťa takú, aká v skutočnosti si. Dovoľ mu priblížiť sa k tebe a ľúbiť ťa. Iba ak mu ukážeš to, kým naozaj si a on sa aj napriek tomu nezľakne a neutečie, iba vtedy pochopíš, že je to človek, ktorý bude pri tebe stáť. Tento človek je skutočne hodný tvojej lásky.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.