Photo by Leah Kelley from Pexels

Už dávno neplatí, že žena cestuje sama len vtedy, keď nikoho nemá a ani žiadna kamoška s ňou nechcela ísť. Kým kedysi to bolo možno zvláštne a trochu trápne, dnes je to trendom, ktorý si obľúbilo mnoho ľudí.

Aj keď si to možno teraz nevieš predstaviť, cestovanie osamote prináša naozaj aj množstvo výhod, ktoré ťa napokon presvedčia o tom, že by si tomu mala dať šancu. Nerob si starosti s tým, čo bude hovoriť tvoje okolie, a že ťa od tohto bláznivého nápadu budú odrádzať. Raz to musíš vyskúšať, inak nebudeš vedieť, o čo prichádzaš.

Najväčšou výhodou cestovania osamote je sloboda a voľnosť. Nebudeš sa musieť nikomu prispôsobovať, ak budeš chcieť niekam ísť, jednoducho tam pôjdeš. A naopak, ak sa ti niekam nebude chcieť ísť, nepôjdeš tam. To isté platí aj o stravovaní a vlastne o všetkom. Sama sebe budeš pánom, takže sa nebudeš musieť riadiť podľa svojho partnera či kamošov, kam chcú ísť oni.

Ak budeš cestovať sama, budeš mať veľa príležitostí nadviazať kontakty a spoznať nových ľudí. A ak si single, čo ty vieš, možno narazíš aj na svoju spriaznenú dušu. Môžeš tak lepšie preniknúť do kultúry tej danej krajiny a od domácich možno dostaneš aj rady, ktoré miesta by si mala navštíviť a ktoré jedla by si mala ochutnať. To sa v žiadnych katalógoch cestoviek nedozvieš.

Počas svojho výletu určite natrafíš na rôzne okamihy, ktoré ťa preveria a kvôli ktorým budeš musieť vyjsť zo svojej komfortnej zóny. Vďaka tomu ale viac spoznáš samu seba, odhalíš svoje silné a slabé stránky a v neposlednom rade sa naučíš vychádzať len tak sama so sebou. To dnes nedokáže veľa ľudí, ver mi. Budeš tak rozvíjať svoju osobnosť a predovšetkým svoje sebavedomie.

Počas sólo cestovania si môžeš výlet do danej destinácie viac užiť. Nebudeš sa musieť naháňať, aby si navštívila čo najviac turisticky vyhľadávaných miest, práve naopak. Ak sa ti niektorá lokalita bude páčiť viac, môžeš tam ostať dlhšie a preskúmať jej zákutia. Viacero cestovateľov zvykne hovoriť, že ak cestujú sami, dokážu krajinu spoznať lepšie a odniesť si tak viac zážitkov.

Tak čo, presvedčili sme ťa o tom, že cestovanie osamote nemusí byť také zlé? Samozrejme, možno nastanú okamihy, kedy sa ti bude cnieť za tvojimi blízkymi, ale to je úplne v poriadku. Nech ťa to ale neodrádza od toho, aby si objavila samu seba a aj miesta, ktoré ťa už dlho lákajú.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie