pexels.com

Dobrí ľudia k sebe nepriťahujú vždy len tých dobrých. Príťažlivosť je to prvé, čo si v súvislosti s opačným pohlavím všimneme. Ak to tam funguje, začneme objavovať aj iné veci. Avšak to, že ťa niekto priťahuje neznamená, že si zamilovaná. Zo začiatku sa to možno na lásku podobá, pretože vzrušenie, a to hlavne ak je obojstranné dokáže nejedného pomýliť. No časom zistíme, že daný človek od nás možno neočakáva to, čo my od neho a problém je na svete.

Hormóny spôsobia, že sme zaslepené a dokážeme krásne prehliadať všetky negatíva. Všímame si len to pozitívne a neraz klameme samé seba.

Nedokážeme čítať myšlienky a niekedy nevieme ovplyvniť to, akých ľudí k sebe priťahujeme. Na to, aby sme predišli zlomenému srdcu je dôležité pochopiť dôvody, prečo k sebe občas pritiahneme toho nesprávneho.

#Myslíš si, že potrebuje tvoju pomoc

Každý jeden z nás má svoje vlastné problémy. To ešte neznamená, že musíš každého zachrániť. Vzťah by mal byť o dávaní rovnako ako aj o prijímaní. Práve preto by si mala prestať zo seba robiť hrdinku a bútľavú vrbu, kde sa ľudia prídu len „vyliečiť“ a nakoniec odídu.

#Myslíš si, že ho môžeš zmeniť

Hovorí sa, že dať niekomu druhú šancu je prejavom lásky. No dať mu ich 3-5-15 je prejavom naivity.  Každý robí chyby, ale nie každý si ich uvedomuje a dokáže sa z nich poučiť. Kým sa tvoj partner nebude chcieť zmeniť sám, veľmi mu s tým nepomôžeš.

View this post on Instagram

@mood_passion ✔️ TAG YOUR LOVE.

A post shared by MEN'S JOURNAL (@mens_cult) on

#Tvoj partner v tebe vyvoláva pocit viny

A to aj vtedy keď si nič zlé neurobila. Snaží sa na teba zhodiť všetku zodpovednosť za vaše spoločné problémy a hádky. To nie je prejavom lásky. Je to manipulácia a tá ma od nej na míle ďaleko,

#Tvoji známi ťa presviedčajú aby si s ním ostala

Navonok sa všetko môže zdať dokonalé. Tvoje priateľky ti budú tvrdiť, že si hlúpa pokiaľ opustíš tak dobrého chlapa, veď nič zlé predsa neurobil. No ty jediné vieš najlepšie ako sa cítiš. Či sa k sebe hodíte. Netlač sa do niečoho len preto aby si vyhovela tlaku rodiny a okolia.

View this post on Instagram

Somehow… 😕 •

A post shared by Man's Channel (@manschannel) on

#Myslíš si, že ho miluješ

Je jedno ako veľmi ti ublížil, stále mu odpustíš pretože ho miluješ. Presviedčaš sa o tom, že je to skutočná láska, na základe pár pekných spomienok, ktoré spolu máte. Avšak tá pravá láska je vždy opätovaná. Nemýľ si ju s platonickou.

Ešte predtým ako sa rozhodneš niekomu zaviazať a spadnúť do toho až po uši, buď opatrná Všímaj si, či je daný človek s tebou preto, že ťa má naozaj rád, alebo mu z toho plynú nejaké iné výhody. Vždy je lepšie vrátiť sa z kratšej cesty.

 

Zdroj: themindsjournal.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating