Dôvera… Pre niekoho len prázdne slovo, pre niekoho veľmi cenná vec. Ľudia sú zvláštni. Sme v podstate rovnakí, ale predsa tak strašne odlišní. Až do istého momentu som si myslela, že aspoň v tomto jednom sme rovnaké. Že si mi priateľkou rovnako ako ja tebe. Asi som sa mýlila…
Spomínam si na prvý deň, keď sme sa stretli. Posledný septembrový týždeň a prvé predĺžené prázdniny vystriedal začiatok školy. Nástup na vysokú bol pre mňa niečo nové, urobiť krok dopredu, spoznať nových ľudí a možno začať svoj život odznova. Bála som sa, že kým si nájdem ľudí, ktorým môžem dôverovať a ktorí budú dôverovať mne prejde veľmi dlhá doba avšak, keď sme sa spoznali my dve, vedela som, že som našla človeka, ktorý mi možno pomôže nájsť ten správny smer v živote.

Som ti vďačná za veľa vecí. Za krátku chvíľu si si našla veľké miesto v mojom srdci. Bola si skvelou kamarátkou. Mohla som sa ti zdôveriť so svojimi problémami a ty si vedela, že sa môžeš zveriť s tými svojimi mne. Prvé spoločné párty, na ktoré asi nikdy nezabudnem. Naučila si ma nebáť sa ísť kdekoľvek chcem. Bez strachu, že keď tam pôjdem sa mi niečo stane. Ďakujem ti za to, že som vďaka tebe a s tebou spoznala svet.

pexels.com

Zvláštne. Som len ja taká zvláštna? Zamýšľam sa nad tým, prečo som ti verila naďalej, keď si párkrát sklamala moju dôveru. Druhá šanca, potom prišla aj tretia. Myslela som si, že si to prestala robiť. No ty v tom pokračovala stále. Až pokiaľ som to nespravila raz ja. Naštve to, keď blízky človek sklame tvoju dôveru však? Ver mi, viem o čom hovorím.

Neopýtala si sa ma ani raz, či som šťastná. Ustavične si ma poučovala o tom, kto je pre mňa správny alebo nesprávny. Keď si teraz premietnem naše priateľstvo, je mi smutno, pretože viem, že z môjho života odíde skvelý človek, ale tá dôvera, tá tenká čiara, ktorá drží akýkoľvek vzťah pokope sa medzi nami niekde prepadla. Bude to znieť možno zle, možno hnusne či sebecky, ale asi mi tak bude lepšie a tebe tiež. Nepriala som ti nič zlé do života, nikdy ti nič zlé priať do života ani nebudem, chcem, aby si bola šťastná, ale prosím ťa, keď budeš mať nabudúce kamarátku, ktorá v tebe vidí priateľa na celý život, premysli si, čo je správne povedať ďalej, aj keby to mal byť len tvoj frajer.

Na záver ti chcem poďakovať za všetko pekné, čo si priniesla do môjho života, za všetko čo si ma v ňom naučila a aj za časy, keď som bola presvedčená, že ti môžem dôverovať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.