unsplash.com

Každý deň musíme čeliť nepríjemným situáciám, žijeme v neustálom strese. Robíme veci ktoré robiť nechceme, pretože ich jednoducho robiť musíme. Nerobíme to, čo nás robí šťastnými. Zanedbávame svoje vlastné šťastie, svoje potreby a túžby odsúvame na neskôr. Čo nám môže v konečnom dôsledku spôsobiť ešte väčšie a oveľa závažnejšie problémy. Problémy týkajúce sa nášho mentálneho zdravia.

Prídeš do bodu z ktorého nebudeš vedieť ako ďalej. Nevládzeš. Všetky úlohy sa ti zdajú byť stokrát ťažšie a tvoje ciele nesplniteľné. Ak sa práve teraz nachádzaš v tomto bode, potrebuješ niečo čo ja volám Day off alebo Reset day.

Urob si deň len pre seba.

#1 Urob niečo, čo ťa robí šťastnou

Či už je to čítanie knihy, pozeranie seriálov, filmov, hranie hier, čokoľvek… Nemysli na to, čo všetko by si mohla stihnúť za ten čas. Toto je čas len a len pre teba. Nedovoľ nikomu a ničomu aby ťa oň obral.

zdroj: unsplash.com

 

#2 Vráť sa k svojmu hobby

Maľovanie, hranie na hudobný nástroj, šport, písanie… Za seba môžem povedať, že práve maľovanie ma dokáže najlepšie odpútať od mojich myšlienok. Maľujem to, čo práve cítim. Dám chaos v mojej hlave na papier. To isté pre mňa platí aj s písaním, ale samozrejme, každému vyhovuje niečo iné.

Cvičenie rozprúdi krv v žilách vďaka adrenalínu, v tvojom tele sa výrazne zvýši množstvo kyslíka a aj vďaka tomu sa budeš cítiť sviežo a energicky.

#3 Daj si dlhú sprchu

Použi masku na vlasy, olejčeky, peeling… Zaslúžiš si viac ako bežne.

#4 Počúvaj hudbu

Hudba, ktorú počúvaš má veľký vplyv na tvoju náladu, energiu a celkovo na tvoj deň. Vyber si niečo, čo máš rada a ak máš pocit, že máš samé opočúvané pesničky, zapni Spotify, nájdi si uvoľnenú hudbu. Niečo, pri čom dobre zrelaxuješ.

zdroj: unsplash.com

 

#5 Vypni wifi, na chvíľu zabudni na sociálne siete

Okrem Spotify nechoď na žiadne sociálne siete. Sme na nich závislí a používame ich prakticky nonstop, tak si daj aspoň raz za čas pauzu.

#6 Nič nerieš

Dráma počká, problémy počkajú, stres a úzkosť počká. Teraz na to nemysli. Oddychuj, aby si to všetko zvládla.

#7 Uprac si izbu

,,Čistá izba = čistá myseľ.“

#8 Uvar si dobré, zdravé jedlo

Jedz veľa zeleniny a ovocia. Var z čerstvých surovín a vyhni sa fastfoodu. No a samozrejme, pi veľa vody.

#9 Cíť sa sebavedomo

Obleč si niečo pekné a pohodlné. Učeš si vlasy, sprav si makeup ak chceš. Urob všetko preto, aby si sa cítila krásna.

#10 Choď skôr spať a pred spaním relaxuj

Určite neostávaj do rána hore. Choď do postele skôr, relaxuj, medituj, daj si pleťovú masku, nalakuj si nechty… Ráno sa budeš cítiť stokrát lepšie ak sa dobre vyspíš. Je dôležité zakončiť tento ,,Reset day“ dlhým a kvalitným spánkom.

 

A áno, niekedy na to nie je čas. Nestíhaš a nemáš úplne celý deň na to, aby si nič produktívne neurobila. V tom prípade si skús vyhradiť pre seba aspoň časť svojho dňa. No ja si aj tak myslím, že takýto deň by mal byť u teba vždy na 1. mieste, akokoľvek si zaneprázdnená.

Ber to ako základ pre plnenie svojich úloh alebo ako „investíciu“ do budúcna. Teraz síce obetuješ svoj čas ale určite sa ti to v budúcnosti vráti napríklad v podobe úspechu, dobrej nálady, lepšieho mentálneho zdravia a pod. Je lepšie obetovať tomu celý deň aj za tú cenu, že by si musela zrušiť svoje plány.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife