Dominika Mirgová Zvolenská je slovenská speváčka a hudobníčka, ktorá sa v roku 2007 zúčastnila súťaže Slovensko hľadá Superstar, kde skončila druhá. Rodená Trnavčanka, ktorú určite dobre poznáte, nám porozprávala, ako vníma materstvo, čo je pre ňou prioritou a čo by chcela zmeniť.

Malé slečny snívajú o najrôznejších povolaniach. Aké boli tie tvoje vysnené? Kedy si zistila, že práve spievanie je profesia, ktorej sa chceš venovať?
Odmalička som chcela byť speváčka alebo tanečníčka. Bolo to asi tým, že som vyrastala v muzikantskej rodine. Všade okolo samá hudba. Spevom som si zarábala až po Superstar. Kedy som sa vlastne aj zmierila s tým, že to bude už nastálo môj job. Teda dokým sa mi nedajbože niečo nestane, napr. s hlasivkami. Preto moja mamina rozmýšľala do budúcna a „dokopala“ ma do strednej školy pedagogickej, a aj tri roky na výške, kde som úspešne ukončila Bc. Išlo jej hlavne o to, aby som mala v rukách aj nejaké iné povolanie. A som jej za to veľmi vďačná, lebo ma to dosť bavilo a tam som si zas viac našla cestu a vzťah k deťom.

Čo považuješ ty za úspech a aké sú tvoje plány do budúcna?
Môj najväčší životný úspech je môj syn. Nič nie je viacej. On a moja rodina. Chcem im zabezpečiť lepšiu budúcnosť a byť tým najlepším príkladom pre nich. Všetko ostatné mám a to čo nemám, príde časom. Nemám nejaké konkrétne plány. Všetko už robím tak, ako to v danej chvíli cítim. Jasné, že musia byť nejaké stručné body, podľa ktorých by sme sa mali riadiť a dodržiavať nejaké pravidlá. No ja si ich nedávam na prvé miesto. Najlepšie by bolo, keby neexistoval čas. Ľudia sa stále niekam ponáhľajú, meškajú, stresujú. Neznášam to! Neplánujem, neriešim, len si užívam to čo je – prítomný okamih.

Čo robíš rada vo svojom voľnom čase?
Venujem sa malému Peťkovi. On mi zaberá najviac voľného času. A keď ten čas niekde chcem tráviť, tak beriem celú rodinu na výlet.

Ak by si mala spomenúť jednu vlastnosť, ktorá ťa vystihuje, aká by to bola?
Cieľavedomosť.

Vrámci nášho heštegu #Slovenkadna podporujeme mladé dievčatá a ženy, aby si viac verili, aby pochopili, že sú výnimočné a krásne. Ako sa vidíš ty, čo sa týka krásy? Máš s tým problém, alebo sa cítiš dostatočne sebavedome?
Človek by mal najprv mať rád sám seba a potom ho budú mať radi aj ostatní. Ja sa cítim sebavedome, no nejdem si zas hore nos. Všetko s mierou. Každý máme svoje nedostatky. Je to prirodzené. Ak sa samej sebe nepáčim, niečo s tým urobím. Začnem na sebe makať.

Keď si sa prebojovala do finále SuperStar, mala si len 15 rokov. Nebolo to trošku priskoro na kariéru speváčky? Ako to vnímaš dnes? V čom ťa to zmenilo, posilnilo?
Áno bolo. Priznávam. Je pravda že mi to dosť zobralo, ale zas po čase aj dalo. Čiže nebudem teraz v zlom na to obdobie spomínať. Čas už nevrátime, tak ako aj rozhodnutia. V tej chvíli sa nám zdalo to najlepšie rozhodnutie. Bola som ešte mladá, dieťa, teenager… v tom období som mala chodiť von, nájsť si partiu, prvú lásku z rovnakého mesta, užívať si chvíle v školskej lavici … no život ma prinútil v 15tich rokoch dospieť a byť zodpovednou. Najhoršie však na tom bolo to, že som v superstar stretla svoju prvú lásku. Tak sa to všetko znásobilo. Ale toto všetko sa malo pre niečo stať a ja ďakujem za tie chvíle, pretože by som nebola tu a nemala to, čo mám.

 

Ako vnímaš kritiku? Predsa len, si neustále na očiach médii, necítiš tlak zo strany verejnosti?
Samozrejme, že áno a dosť často. Ale zvykla som si. Mám svoj veľký okruh ľudí, ktorí ma vždy podržia, bránia a očisťujú moje meno. Sú to moji fanúšikovia, za ktorých denno denne ďakujem. Zároveň sú aj mojou najväčšou motiváciou.

Aké je tvoje životné motto, alebo filozofia podľa ktorej žiješ?
Nesnívaj svoj život, ale ži svoj sen! A ja ho žijem naplno.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.