Ruku na srdce. Každá z nás aspoň z času na čas rieši svoj vzhľad. A teraz nemáme na mysli len našu váhu, či postavu nie práve ideálnu do plaviek. Poznáte to: „zrkadielko, zrkadielko, kto je najkrajší na svete?“ A hoci podľa našich polovičiek sme krásne práve také, aké sme, samé na seba sme častokrát až príliš prísne.

V dnešnej dobe, kedy sa na nás z každého časopisu usmieva dokonalá modelka s ideálnymi mierami, nádhernými vlasmi, zubami a bezchybnou pleťou, sa tomu „riešeniu“ skrátka nedá ujsť. Každá z nás má totiž nejakú tú malú (ale milú) chybičku krásy, ktorá nezapadá do priemeru, či nespĺňa predstavu o stereotypnej ženskej dokonalosti.

Dobrá správa je, že práve tieto malé nedokonalosti nás robia jedinečnými. Tak schválne – trápia vás napríklad pehy? Brazílska supermodelka Gisele Bündchen si na nich postavila celú svoju úspešnú kariéru. Neskrýva ich, práve naopak, urobila si z nich poznávacie znamenie, ktoré prezentuje doslova celému svetu.

Ak ich môže nosiť hrdo ona, tak prečo nie aj vy? A po ďalšie príklady žien, ktoré svoje pehy neriešia nemusíme veru chodiť ani ďaleko. Známe herečky Táňa Pauhofová či Mária Havranová sú vďaka nim považované za dokonale (aj keď vlastne nedokonale) krásne, priam až éterické bytosti.

Na otázku, či muži vnímajú ženy ryšavky vďaka farbe vlasov inak odpovedala známa moderátorka Vera Wister: „Ak narážate na to tvrdenie, že kto nemal ryšavú, nevie čo je láska, tak ja nie som veľký fanúšik stereotypov. Ja svoju farbu vlasov neriešim, ale čítala som napríklad, že čašníčky, ktoré sú blondínky dostávajú oveľa väčšie prepitné ako ich kolegyne. Ale na druhej strane o blondínkach koluje aj najviac vtipov! O červenovláskach sa zas hovorí, že sa rady zahrávajú s ohňom a hnedovlásky sú vnímané ako tie racionálne a zodpovedné. Podľa mňa sa to nikdy nedá zovšeobecniť, ale ak je niekto nespokojný so svojou prirodzenou farbou vlasov, v dnešnej dobe to predsa dokáže vďaka šikovnej kaderníčke veľmi jednoducho zmeniť,“ dodáva Vera Wister.

zdroj: Kaufland

Nápadne milej nedokonalosti v podobe medzierky medzi zubami sa nezľakli ani Vanessa Paradise či Madonna, ktoré, hoci by mohli, si toto svoje typické poznávacie znamenie nielenže neodstránili, ba priam naopak, s hrdosťou si ho ponechali. A (nielen) vďaka nemu sú dnes známe. Skrátka, neriešia… A tak to má byť.

Nedokonalosti či chybičky krásy máme jednoducho všetci. Nevadí, pretože práve tie z nás robia výnimočné osobnosti. Konečne si to uvedomujú aj kozmetické značky, ktoré sa nám prispôsobujú novým postojom k ideálom krásy. Tak ako nová kozmetická značka bevola®, ktorá podporuje prirodzenú krásu a to, že každá z nás je jednoducho KRÁSNE iná.

zdroj: Kaufland

Takže – neriešte sa, ale doprajte si radšej starostlivosť s novou značkou bevola®, ktorá spĺňa vysoké nároky, a to vždy za férovú cenu. Nájdete odteraz v každom Kauflande.

bevola®. Nerieš. Staraj sa.

Článok vznikol v spolupráci s Kaufland

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.