flickr.com

Áno, každá z nás už poznáme filmy ako Nákupná Maniačka, Diabol nosí Pradu či dokument The November Issue s Annou Wintour. Existujú však ďalšie kvalitné filmy, ktoré ti ukážu svet módy z iného uhla a pritom sa aj niečo nové naučíš. Tu je náš výber, ktorý zaručene stojí za to. 

Dior a ja (2014)

Dokument ťa zavedie do zákulisia módneho domu Christian Dior a tak si môžeš vychutnať atmosféru spolu s novým umeleckým riaditeľom Rafom Simonsom, ktorý spolu s ďalšími módnymi nadšencami chystá novú kolekciu. Dokument ukazuje každodenný pracovný zhon sveta módy s tajomnými ozvenami minulosti ikonickej značky.

Alexa Chung: The Future Of Fashion (2015)

Aká je budúcnosť módy? Touto témou sa zaoberá bývalá modelka a redaktorka British Vogue, Alexa Chung, ktorá sa pýta najväčších odborníkov otázky, na ktoré sme vždy chceli vedieť odpovede. Celý dokument v dvoch častiach nájdeš na Youtube.

Lagerfeld Confidential (2007)

Ako vyzerá bežný deň módnej ikony, Karla Lagerfelda? Každý deň inak! Karl v dokumente dovolil nazrieť do jeho intímnych chvíľ, taktiež porozprával o svojom živote a tak poskytoval úplne iný pohľad na muža, ktorého všetci poznajú ako ikonu značky Chanel, ktorá nosí neustále čierne okuliare. Nižšie si môžeš pozrieť celý dokument.

IRIS (2014)

„Nemám žiadne pravidla, aj tak by som ich porušovala. Bola by to len strata času,“ hovorí o sebe Iris Apfel, americká biznismenka a odborníčka na módu. O móde je to však len trochu. Omnoho viac sa dozvieš skôr o tom, aká je Iris zaujímavá osoba a veľmi vtipná žena, ktorá má iný pohľad na svet.

The True Cost (2015)

A teraz trochu z iného pohľadu. Dokument o oblečení, ktoré nosíme, o ľuďoch, ktorí ho vyrábajú a o vplyve tohto priemyslu na náš svet. Oceňovaný dokument, ktorý ako prvý poukázal na katastrofálny dôsledok „fast fashion“ nás nechá nahliadnuť za oponu a ukáže nám príbehy a fakty, o ktorých sa donedávna nehovorilo.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife