Unsplash/Greg Rosenke

Ak cvičíš, spomeň si prečo si začala. Možno si chcela vyplniť svoj voľný čas, chcela si mať nejaké koníčky, no z najväčšej časti to určite bolo práve kvôli tomu, že sa ti nepáčila tvoja postava. Možno si si pripadala tučná a chcela si zhodiť nejaké to kilo. Potom si sa však zamilovala do progresu a vydržalo ti to doteraz. 

Keď si však jedna z tých, ktoré si do nového roka predsavzali schudnúť, na úvod si budeš musieť preštudovať nielen naše články, ale napríklad aj známy blog GymBeam. Pomôžu ti aj rôzne odporúčania od lekárov či výživových poradcov.

Chudnutie nie je iba o zdravej strave, ale najmä o cvičení a pravidelnom pohybe. Už sme ti aj my odporúčali, aby si si na úvod zistila, aký je tvoj denný príjem. Neplatí to iba pri naberaní svalov, ale aj pri zhadzovaní nadbytočného tuku.

Je dôležité vedieť, čo a koľko toho môžeš počas dňa zjesť. Aj pri chudnutí si však môžeš dovoliť jesť nezdravé jedlá, na to nezabúdaj. Iba si dávaj pozor na množstvo.

Rýchla diéta neexistuje

Ak hľadáš veľmi rýchlu a efektívnu diétu, radšej to vzdaj, pretože taká neexistuje a na extrémne keto diéty ani nepomysli. Neobsahujú dostatočné množstvo potrebných živín.

Nedá sa nárazovo schudnúť a potom nepribrať dvakrát toľko. Ani výsledky sa nedajú čakať hneď. Musíš byť trpezlivá.

„Bonusom“ rýchlych diét sú zdravotné problémy, ktoré si môžeš privodiť zlou životosprávou. Môžeš mať problém s menštruáciou, začnú ti vypadávať vlasy a možno sa pridajú aj depresie. Toto si tvoje telo rozhodne nezaslúži.

Pri chudnutí nejedz málo alebo vôbec. Potrebuješ vyváženú stravu a hodinový tréning 3 až 4-krát do týždňa. Okrem kardia a HIIT dvíhaj aj závažia. Neuveríš, ale pri posilňovaní spáliš viac kalórií. A nebudeš vyzerať ako mužatka, neboj sa.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness