Priznajme si to – ak má niekto tetovanie, tento človek nám hneď padne do očí, pozorujeme ho. Všímame si jeho umiestnenie, veľkosť, farbu, snažíme sa uhádnuť, prečo sa človek rozhodol práve pre to, ktoré sa pýši na jeho tele a rozmýšľame, že to musí byť poriadny rebel.

Väčšina ľudí si myslí, že potetovaní sú členmi nejakého gangu, že ich minulosť je spätá s rôznymi druhmi trestných činností, pretože neočakávajú, že by si tetovanie dal slušný muž alebo žena.

Tetovanie má vo všeobecnosti zlú povesť. Ako je možné, že človek dovolí, aby sa jeho tela dotkla ihla a spôsobovala mu bolesť? Téma tetovania je obzvlášť tabu na pracovisku. Zamestnanci musia nosiť oblečenie, ktoré im ho zakryje, pretože tento segment na ich pokožke z nich robí automaticky zlého človeka, nespoľahlivého zamestnanca, nedôveryhodnú osobu.

Foto: pexels.com

Foto: pexels.com

Tetovanie robí z teba nevhodnú partnerku v očiach priateľových rodičov, pretože to znamená, že si rebelka, nedôveryhodná, nachádzajúca sa v kope problémov (radšej ani nehovorme o tom, kedy si dievča privedie domov potetovaného muža. A, samozrejme, to znamená, že robíš zlé, neuvážené a ľahkovážne rozhodnutia.

6921dd83d301c3fc3675285b27ceff27

foto: pinterest.com

Znamená to, že žiješ pre prítomný okamih, užívaš si prítomnosť a nerozmýšľaš do budúcna, v ničom nevidíš perspektívu. Akoby si si myslela, že budeš stále mladá, nestarnúca, keďže nerozmýšľaš, ako budeš vyzerať o pár rokov. Ako to potom vysvetlíš tvojím vnúčatám? Ako obhájiš rozhodnutie, ktorí si spravila pred niekoľkými desiatkami rokov?

Foto: thoughtcatalog.com

Foto: thoughtcatalog.com

Podľa mňa tetovanie predstavuje trvalé, nositeľné umenie. Z časti vyjadruje charakter a individualitu človeka. Istým spôsobom opisuje vášeň človeka pre danú vec. Tetovanie sa čoraz viac stáva bežnou súčasťou života, a preto si myslím, že by sa ľudia mali vzdať svojich predsudkov na ľudí, ktorí ich majú. Mali by sme sa snažiť vyvarovať stereotypným obrazom na potetovaného človeka, tak či onak, je to každého osobná vec.

Nechcem, aby sme ľudí súdili, pretože sú potetovaní. Ak nás niekto zaujme, chcime ho spoznať bez ohľadu na to, či sa na jeho tele nachádzajú farebné pokreslené obrázky či nápisy. Zakopme túto vopred stanovenú predstavu o potetovaných a prijmime človeka takého, aký je. Tetovanie je tu pre človeka, ktorý ho nosí, nie pre teba. Má preňho určitý význam a to je na tom to tajomné a pekné.

cf55c42655e3a1cec4a32e99e657d35e

foto: pinterest.com

Ak ťa niekto potetovaný zaujme, ber to ako možnosť inšpirovať sa ním, ale čo je najdôležitejšie, nesúď ho. Hoci vidíš tetovanie a pred očami máš vrece predsudkov, uisti sa, že človeka nesúdiš a že ho stále vnímaš ako osobu.

Ak nie si typ človeka, ktorého to láka a si spokojná so svojím telom, takým, akým je, ušetri sa bolesti a peniaze investuj tam, čo radosť a potešenie prinesie tebe 🙂

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.