Ráno. Veľmi komplikovaná časť dňa, v ktorej blúdime pohľadom po skrini dúfajúc, že v nej objavíme niečo nové a dostatočne zaujímavé. Kvôli oblečeniu sme schopné vstať aj o dve hodiny skôr, len aby sme boli s výsledným efektom spokojné. Naše šatníky otvárame s očakávaním, inokedy len zhrabneme prvú vec čo nám príde pod ruky a vyberáme sa do ulíc.

„ Váš výzor vás reprezentuje!“ „Oblečte sa tak, akoby to malo byť naposledy!“
Tieto a mnohé iné cenné rady počúvame z každej strany. No povedzme si to otvorene. Máme každý deň chuť na krásny svieži look? Často sa ráno prebúdzam lenivá a najradšej by som sa všade prezentovala v pohodlnom pyžame. A prečo nie? Prečo sme my ľudia obrnení predsudkami? Prečo nás poburuje človek, ktorý len dal voľnosť svojej fantázii a jednoducho sa obliekol tak, ako to chcel on? Prečo ukazujeme prstom na každú ženu, ktorá má v sebe potenciál a chuť tvoriť nové kúsky, ktoré neskôr prezentuje okoliu?

Po obchodoch sa prechádzame hodiny a hodiny. Stále nachádzame nové a krásne kúsky, v hlavách si skladáme outfity, dolaďujeme doplnky, keď sa zrazu zjaví jedna potvora, vlastným menom Predsudok, ktorá atakuje naše nápady, až ich napokon celkom zničí a my si nekúpime nič. Toto sa deje v našich hlavách, drahí páni. K Predsudku sa pridá ešte pani Nerozhodnosť, ktorá dokonale spolupracuje a spoločne bojujú proti Tvorivosti, ktorá len zriedka zvíťazí. Preto tie chaotické pohyby, sklamané tváre, alebo naopak nervózne pohľady žien, ktoré negatívnu energiu prenášajú na svoje polovičky.

„Aha pozri sa! Ona pod tým topom nemá podprsenku!“
Odsudzovanie. Poukazovanie na odlišnosť. Prečo ľudia vkladajú toľko energie do ostatných, ak ju môžu využiť na niečo prospešnejšie ako je záujem o blízkych, stretávanie sa s priateľmi a rozdávanie úsmevu iným? Ak má žena pevné prsia, neexistuje nič príťažlivejšie ako top so zaujímavým doplnkom-bradavkami. Pôsobí to žensky, hravo, upútava to pozornosť, no zároveň žena nie je vulgárna.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

large

foto: weheartit

Rozhodujme sa slobodne bez ohľadu na náš vek, postavenie, či názory ostatných v našom okolí. Dajme svojím nápadom voľný priebeh. Nebuďme ovečky, drahé dámy. Máte chuť obliecť sa športovo? Oblečte sa tak! Chcete dnes vyzerať sexi a príťažlivo? Urobte to! Vraj sú rozprávkové vzory určené len deťom? Tak sa na to pozrime! Ak vás vaše zamestnanie obmedzuje, vyšantite sa vo voľnom čase. Nezáleží na tom, či pracujete v kancelárii, v obchode či v škole. Ak sa dnes cítite zle, oblečte sa pohodlne, aby to vyhovovalo vám, nie všetkým ostatným. Dajte posledné zbohom predsudkom. Tie sa už totiž nenosia. Nerobme to, čo od nás vyžaduje okolie. Robme to, čo chceme my!

cover foto: mymodernmet

Komentáre