Festival Pohoda patrí k najobľúbenejším a najviac navštevovaným festivalom na Slovensku. Keďže rok 2020 ovplyvnila pandémia koronavírusu a takmer všetky hromadné podujatia boli zrušené, s nádejou sme čakali na informácie o tom, či sa aspoň počas tohto leta dočkáme nejakej zmeny. Šéf Pohody Michal Kaščák zverejnil na oficiálnej stránke festivalu bližšie detaily. 

24. ročník sa počas tejto sezóny neuskutoční a opäť sa presúva o rok. Zatiaľ je naplánované, že plná verzia festivalu Pohoda sa uskutoční v dňoch 7. až 9. júla 2022. „Rozhodli sme sa na základe konzultácií s expertkami a expertmi. Je nám to ľúto, ale naše rozhodnutie považujeme za nevyhnutné a správne. Zároveň sme rozbehli prípravy na sérii malých festivalov, ktoré chceme na trenčianskom letisku urobiť už toto leto, a ktorým sme dali názov Pohoda on the Ground,“ prezradil Michal Kaščák na oficiálnej stránke.

Ak si si lístky na festival kúpila už na minulý rok, ostávajú v platnosti. To sa týka edície z roku 2020 aj 2021. Ich prenesenie na budúci rok je najlepšou možnosťou, ako môžeš festival v týchto neľahkých časoch podporiť. Ak sa však rozhodneš, že chceš lístky vrátiť, môžeš. Na stránke nájdeš sekciu Pohoda 20 → 22, kde nájdeš informácie o tom, ako postupovať pri refundácii vstupeniek.

„Chceme požiadať ľudí, ktorí majú lístky na tento rok, aby si ich ponechali na rok 2022. Len vďaka podpore od našich návštevníčok a návštevníkov fungujeme ako tím doteraz, len vďaka tejto podpore bude môcť Pohoda pokračovať aj v budúcnosti. Túto podporu si veľmi vážime. Veríme, že sa situácia čoskoro zlepší, tohtoročná Pohoda on the Ground bude výnimočným stretnutím, už na jeseň sa rozbehne klubová scéna a v roku 2022 sa stretneme na Pohode v plnej sile. Nevieme sa dočkať toho, ako spolu oslávime umenie, slobodu a spolupatričnosť,“ dodáva Michal Kaščák.

Zdroj: Pohoda Festival

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.