Život sa zmenil v sekunde. Večer všetko krásne a ráno ako rana z nebies, vryje sa ako tupý nôž do srdca bolesť, taká, akú dokáže vykonať len ten, koho skutočne milujeme. Lapať dych, nevedieť ustáť a mať pocit konca všetkého. Vtedy je cez hrču v hrdle ťažko aj prehĺtať a cez plač a zúfalstvo ťažko vnímať okolie. Každý jeden nádych, každý jeden pohľad hore, každé slovo, ako podrazením nôh spustí ďalší smútok, nech sa snažíš akokoľvek pozviechať.

weheartit.com

Toto nie je návod, ako sa postaviť na nohy, toto je spísaný príbeh tak, ako sa slová valia. Presne tak, ako to práve v ten moment cítiš. Pretože bojovať s tým práve teraz nemá zmysel, len sa poddať a skúsiť prežiť. Lebo keď sklame ten, s ktorým ste si sľúbili večnú lásku, nič sa nevyrovná tej bolesti, nič ju neutíši, musíš ju prijať.

Žena, ktorá nie je milovaná tak, ako v rozprávkach kážu, chradne a stáva sa z nej chladnokrvná harpia. No ver, podstatou každej nešťastnej ženy je muž, ktorý si zvykol brať ju ako samozrejmosť. Keď leží vedľa teba tíško aj keby sa chcela s tebou rozprávať a túliť, ale radšej len existuje, nej stačí len, že si vedľa nej, keď sa stará o tvoje pohodlie, keď ťa počúva aj keď vravíš o veciach, ktorým nerozumie, ver, že to robí preto ako veľmi ťa miluje, nie zo samozrejmosti.

Ver, že aj keď ti denne nevraví ako ťa miluje, toto sú hlbšie dôkazy jej oddanosti.

weheartit.com

Aj keby si bol na pokraji všetkých síl, ona ťa nenechá v kúte, bude tu a zapredala by aj svoj život, aby tebe bolo lepšie. Jediné, čo chce, aby si ty tu bol tiež. V dobrom aj v zlom. Každá žena prežíva svoje všedné smútky či melanchólie. V tom je sila muža, keď dokáže ženu objať v tej chvíli, keď plače. Všetko čo potrebuje, je aby si tu bol aj v tom zlom. Aby si ju objal bez nároku na nič, proste objal a zostal pokojne aj bez slov, lebo objatie tie slová nahradí ako nič iné.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

pinterest.com

Žena je ženou vo svojej podstate tým, že potrebuje lásku. Ak jej dávaš málo, žena vädne…ak si nájdeš opäť ďalšiu, pamätaj si prosím, miluj ju tak, ako sa len dá, miluj ju prosím v dobrom, ale hlavne v tom zlom! Lebo jedine to je skutočný obraz bezbrehej lásky.

Komentáre