Dnešný svet je pre ženy veľkou skúškou. Skúškou ich lásky k sebe samým a tým, či sa dajú ovplyvniť ilúziou dokonalého života. Nádherné ženy na nás pozerajú z televízie, usmievajú sa z časopisov, a ukazujú svoj perfektný život na Instagrame. Len veľmi ťažko tak potom nemáme potrebu porovnávať sa s nimi, a premýšľať nad vlastným odrazom v zrkadle. 

Čoraz viac žien sa trápi nad tým, prečo nevyzerajú ako TIE ženy. Trápia sa diétami, prehnaným cvičením, do svojej makeupovej rutiny pridávajú stále viac produktov, kupujú si drahé oblečenie, a snažia sa zo svojho života spraviť rovnakú ilúziu. Našťastie (alebo aj nanešťastie?) sa to dostalo do bodu, kedy si rovnako mnoho ďalších žien uvedomuje, že niekde nastala chyba. Že táto umelá bublina je nie len neprirodzená, ale dokáže ženy dohnať do stavu, kedy už nebudú vnímať, čo je skutočné, a na čom v živote naozaj záleží.

A tak sa do sveta hlása myšlienka sebalásky a nefalšovaného šťastného života. Ktorý občas nie je dokonalý, no najmä je skutočný. Začína doba prirodzenosti.

A čo je na tom najlepšie, za túto dobu bojujú aj ženy, ktoré majú veľký vplyv na iné ženy. Či už prostredníctvom médií, sociálnych sietí alebo kníh, ktoré otvárajú oči. Ukazujú, že photoshop toho dokáže urobiť naozaj veľa. Ukazujú, že každá žena má svoje chyby. A najmä, ukazujú, že tieto chyby nie sú vôbec zlé. Sú našou súčasťou a robia z nás výnimočných ľudí. Naozaj chceš ako žena stráviť svoj život tým, že sa budeš hrať na niekoho iného? Že sa budeš snažiť zmeniť na cudzí obraz?

Kašli na instagramové filtre, kašli na umelé pózy. Ukáž svoj úsmev a ukáž život, ktorý miluješ. Alebo vieš čo? Neukazuj! Ak ťa to nerobí šťastnou, nie si povinná nikomu nič dokazovať. Iba miluj seba. Máš len jednu šancu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.