Od pondelka platia na hraniciach nové pravidlá. V našom predchádzajúcom článku nájdeš presné podmienky vstupu na Slovensko a aj výnimky, kedy nemusíš absolvovať domácu karanténu. Skvelou správou je, že po tomto uvoľňovaní sa uľahčilo cestovanie napríklad do susedných krajín.

Obľúbenou turistickou destináciou mnohých Slovákov je Rakúsko. Ľudia zo západného Slovenska tam často chodia na nákupy, jednodňové výlety alebo len tak si posedieť na kávičku a dobrý obed. Čo všetko potrebuješ pri vstupe do krajiny?

Na stránke Rakúskeho veľvyslanectva v Slovenskej republike je uvedené, že od 10. júna je možný vstup do Rakúska aj bez absolvovania povinnej karantény. Potrebuješ však negatívny výsledok testu, ktorý nesmie byť starší ako 48 hodín od jeho vykonania (antigénový test), resp. 72 hodín (RT-PCR test).

Daj si však pozor na to, že potvrdenie musí byť v nemeckom alebo anglickom jazyku a musí byť formou papierového dokumentu. Výsledok testu prostredníctvom SMS ani samotest nie je možné použiť pri vstupe. 

zdroj: Pexels/Elijah O'Donnell

Druhou možnosťou je potvrdenie o tom, že za posledných 180 dní si prekovala ochorenie Covid-19. Aj toto potvrdenie sa vyžaduje v anglickom, prípadne nemeckom jazyku. Taktiež sa môžeš preukázať certifikátom o očkovaní vystavenom v anglickom alebo nemeckom jazyku. Ak by si tieto podmienky nesplnila, musela by si sa pred vstupom do krajiny zaregistrovať a po vstupe do Rakúska sa otestovať tam.

Aby si pri vstupe na Slovensko nemusela absolvovať karanténu, potrebuješ napríklad negatívny výsledok antigénového testu nie starší ako 24 hodín. S testom teda môžeš absolvovať jednodňový príjemný výlet po Rakúsku.

Čo všetko sa oplatí vidieť?

Neziderské jazero

Na Instagrame si určite videla krásne fotky pri jazere, ktorému dominoval červeno-biely maják. Toto miesto nájdeš blízko Parndorfu. Jazero siaha až k rakúsko-maďarským hraniciam a cesta okolo neho je veľmi obľúbená napríklad u cyklistov.

Parndorf

Keď už budeš blízko Parndorfu, môžeš navštíviť aj najznámejší outlet, ktorý denne privíta tisícky nákupných maniačok. Za nižšie ceny si môžeš uchmatnúť aj dizajnové a luxusné kúsky. Samozrejme, nakupuj s rozumom a kúp si len to, čo naozaj potrebuješ.

Zámok Schönbrunn

Tento zámok sa spája predovšetkým s menami Mária Terézia alebo princezná Sissi. Samotný zámok je nádherný, no určite ťa osloví aj rozsiahly park, labyrinty či botanická záhrada.

Zoologická záhrada Schönbrunn

Súčasťou zámockého parku Schönbrunn je aj zoologická záhrada, ktorá patrí k najstarším na svete. Okrem samotných zvieratiek sa môžeš tešiť na tematické prehliadky alebo ukážky kŕmenia. Nemusíš sa báť ani toho, že by si umrela od hladu, pretože tam nájdeš viacero reštaurácií a podnikov.

Dóm svätého Štefana

Ak si nenavštívila Dóm sv. Štefana a Štefanské námestie, ako keby si vo Viedni ani nebola. Ide rozhodne o dominantu mesta. V okolí námestia nájdeš množstvo kaviarní alebo reštaurácií, kde si na terase môžeš vychutnať chutné jedlo alebo drink.

Práter

Ak máš rada dobrodružstvo a lákajú ťa skôr adrenalínovejšie aktivity, zábavný park Práter bude ideálnou voľbou. Nájdeš tam atrakcie od jednoduchších až po tie náročnejšie, na ktoré budeš musieť zbierať trochu odvahy. Ale za ten skvelý pocit to stojí.

Zdroj: bmeia.gv.at

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.