Existuje jedna vec, ktorú po tebe chcem: prestaň si klamať.

Chcem, aby si prestala hovoriť, že niečo necítiš, keď to tak nie je. Chcem, aby si prestala hovoriť, že si v poriadku, keď si od toho tak ďaleko.

Nechcem, aby si sa ospravedlňovala za to, čo cítiš. Prečo?

Pretože sú to tvoje emócie, tvoje pocity, slabé stránky, tvoje bijúce srdce. Je normálne k nemu niečo cítiť, bez ohľadu na to, či on k tebe cíti to isté, pretože tvoje emócie sú reálne.

zdroj: unsplash.com

Je mi naozaj jedno, či sa tvoje pocity striedajú, sú vzájomné alebo ide o niečo iné. Stále sa o neho zaujímaš. Myslíš na neho každý deň.

Nechcem, aby si klamala o tom, ako sa cítiš len preto, že máš strach z toho, že budeš vyzerať hlúpo. Ak s niekým nemôžeš byť “len kamarátka”, povedz to. Ak budeš stále chcieť viac, povedz to. Potlačovanie emócií ti len ublíži.

To, čo som si uvedomila je to, že ak sa snažíš predstieraš, že ti je niečo jedno, nedarí sa ti oklamať samú seba ani tvoje zaujatie voči nemu znížiť.

Je to šaráda, akt, ktorý môže pokračovať niekoľko dní, týždňov, mesiacov a rokov. A jediné, čo ti zostáva sú tieto emócie, ktoré vážia každý tvoj krok na ceste a čakajú, kedy ťa budú môcť poraziť na cieľovej čiare.

Hlboko v duši predsa dobre vieš, ako sa cítiš. Vieš, kvôli komu zostávaš dlho do noci hore a po koho strane túžiš byť.

zdroj: pexels.com

Nie, táto osoba nikdy nemôže byť tá, s ktorou skončíš. A neskrývaj sa len preto, že sa bojíš odmietnutia. Začni myslieť, vyjadruj svoje myšlienky a uvidíš, kam to bude smerovať.

Samozrejme, že to nevyhnutne zmení veci. Mohla by si s tou osobou skončiť. Ale udržanie všetkých týchto emócií bude viesť iba k pomalému vnútornému boju, ktorý budeš musieť vydržať sama.

Ale to pre teba nechcem.

Chcem, aby si odteraz bola úprimná.

Chcem, aby si vedela, ako sa cítiš a hovorila o tom, čo cítiš.

A nikdy, nikdy sa za to neospravedlňuj.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.