instagram.com/vandajanda

Pražský fashion week je jednou z najväčších módnych udalostí roka. Prichádzajú tam ľudia z mnohých krajín, aby nabrali inšpiráciu a chuť kreatívne tvoriť svoje outfity. Môžeme tu však vidieť aj nováčikov, medzi ktorých patrí aj diva Vanda Jandová.

Rodená Košičanka sa presťahovala do metropoly Čiech kvôli vysokej škole a to ani nečakala kam to až dotiahne. Len 21 ročná Vanda dokázala svetu a hlavne Čechom, že jej módne kreácie skutočne stoja za povšimnutie. Skrz náročnú prácu a poriadnu dávku trpezlivosti to dotiahla až na známy Mercedez Benz Prague Fashion Week.

Ako v jednom zo svojich postov na Instagrame spomína: „na moju novú kolekciu som zatiaľ vypotrebovala (a to ešte nie som vôbec done) 74 nití, 57 metrov látky, zničila 2 žehličky a vypila 93 mazagrande!“

Fullhouse

Predstavenie jej prehliadky bolo skutočne očakávané. Nasvedčoval tomu aj fakt, že na predstavení kolekcie neostala ani jedna stolička voľná, pretože ľudia chceli vidieť slovenský talent. Zaujímavosťou a raritou zároveň môže byť aj to, že kolekciu si šila a navrhovala sama, čo svedčí o šikovnosti a talente samozvanej divy.

V kolekcii môžeš nájsť nielen nádherné šaty na spoločenské udalosti, ale aj plavky či plážové šaty. Vanda sa s tým skutočne vyhrala, rovnako aj s farebnou paletou, keďže jej kreácie tvorilo minimum čiernej, no za to biela prevažovala.

Podpora zo strany kamarátov

Na druhej strane stáli jej podporovatelia a kamaráti či už influenceri alebo modelky, ktoré pre Vandu predvádzali. Martina „Moma“ Horňáková jej bola podporou pred a aj po prehliadke rovnako, ako aj Anastassiya Vorobyeva, ktorá je úspešná fotografka z Kazachstanu.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieHot News