Láska tak nádherný a hrejivý pocit, a pritom tak silne zraňujúci. Pocit, ktorý sa nedá zapnúť a vypnúť jedným tlačidlom. Aj keď by sme veľakrát chceli. Nikdy nevieš, kedy sa motýle v brucho znova rozlietajú, a taktiež nevieš kedy sa znova vytratia. Len, ako sa vysporiadať s láskou, ktorá nám nebola opätovaná?

Stretla som sa s dvoma spôsobmi. Niekto svoje srdce zamkol na milión zámkov, a tak si vytvoril ochranu, aby znova nezažil sklamanie. Je to riešenie? Skutočne to je ten správny spôsob? Nemyslím si, čo by to bol za život ak by sme do svojho srdca viac nevpustili lásku.. I keď mnohí hrajú silných hrdinov, takzvaný Amorov šíp si nevyberá.

Druhý spôsob je bolestivejší, no niektorí nemáme na výber, pretože odstrihnúť sa od svojich emócii jednoducho nedokážeme. Tak potichu trpíme, máčame líca pod slzami a nechávame lásku pomaly odplávať. Máme pocit prázdna, akoby nám chýbal kúsok z nás. Iba čas dokáže to prázdno opäť vyplniť.

zdroj: unsplash.com

Chcem sa spýtať, ktorý spôsob si vyberieš Ty ? Ja som si vybrala tú ťažšiu cestu. A práve tá ma urobí ešte silnejšou ženou. Práve tá mi dodá viac sebalásky, viac sebaúcty a viac obozretnosti. Nevypínaj svoje emócie, neutekaj pred bolesťou. Koniec koncov aj tak vyjdeš ako silnejšia, a ako jediný víťaz.

Nechcem písať, že ak Ti láska nebola opätovaná, tak chlapec prišiel o veľa. Nie. Sama som odmietla veľa ľudí a neprišla som o nič. Nikomu nemôžeme prikázať, aby sa zaľúbil. Nikomu nemôžeme nanútiť city. Žiaľ, aj takto vyzerá láska. Nie vždy skončí všetko happyendom. No, pozri sa na vec aj z druhej strany. Jednoducho to tak malo byť. Prišla Ti do života ďalšia lekcia, ďalšie ponaučenie. A ty môžeš byť na seba pyšná. Prečo? Pretože dokážeš milovať. A ver mi, jedného dňa príde niekto iný a Tvoje srdce zaplaví takou silnou láskou, že na túto chvíľu budeš spomínať, len s úsmevom na perách. Len sa nevzdávaj. Nevnucuj sa. To je to najhoršie, čo môžeš urobiť, i keď sa to ľahko hovorí. Postupne ako bude plynúť čas, budú vyprchať aj emócie. Nerob z toho najväčšiu tragédiu, začni na sebe makať. Zamestnaj sa a zapoj čo najviac svoju hlavu, aby Ti neutekala myšlienkami k nemu. Zo začiatku to nebude jednoduché, veď bude bojovať srdce s rozumom. No, ak budeš robiť niečo, čo ťa skutočne napĺňa pôjde to.

A teraz hlavu hore, slzy utri do rukáva. Si človek. Máš srdce. A nezabudni, že si žena. A tie sa nikdy nevzdávajú !

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.