Photo by Brooke Lark on Unsplash.com

Asi vieš, že dvojtýždňová diéta ti nepomôže, ak chceš mať cez leto vysnívanú postavu. Keď chceš mať dlhodobo peknú postavu, začať musíš už teraz. Tu nájdeš svoju ideálnu formu stravovania, podľa tvojho znamenia.

Baran

Pre ženu, ktorá je narodená v tomto znamení, je vhodná slovenská zelenina a ovocie. Kapusta, uhorka, rajčiny, jablká, hrušky a čerešne. Ak ich táto žena bude jesť pravidelne pri obede, nebude pociťovať hlad, vôbec nebude mať chuť na sladkosti a bude dlhšie sýta.

Býk

Žena, ktorá je narodená ako znamenie Býk, to má najťažšie. Má pocit, že priberie aj po pohári vody. Ideálne a udržateľné stravovanie pre ňu je – viackrát za deň a menšie porcie. Vďaka tomuto tipu sa nebude cítiť plná, ale iba dobre najedená. Po čase, keď pridá aj dlhšie prechádzky, spozoruje chudnutie.

zdroj: Photo by Kaboompics .com from Pexels

Blíženci

Pre ženu v znamení Blížencov je skôr ťažšie nabrať, ako schudnúť. Je stále v pohybe, miluje kardio a rôzne externé športy. Zdravé jedlo ju musí osloviť, preto je pre ňu vhodná farebná zelenina, ovocie a ryby.

Rak

Žena v znamení Raka by sa mala zamerať na doma pripravované jedlo. Priberá preto, pretože obeduje aj večeria za pochodu. Má potom stále pocit, že nič nezjedla. Na prípravu jedla si musí nájsť čas, zohnať lokálne potraviny a uvariť si ho sama.

Lev

Pre ženu Leva je dôležité, aby mala peknú postavu. Chce sa stále páčiť mužom. Rada skúša rôzne diéty, no najlepšie pre ňu bude, keď začne jesť pestrejšie. Nemôže „diétovať“ len na ovocí a zelenine. Do stravy musí zaradiť kuracie mäso, kuskus, jogurty a citrusy.

Panna

Panne robí najväčší problém nafukovanie. Aby mala do leta peknú postavu, musí si strážiť optimálny príjem vlákniny. Tá sa nachádza v ovocí, zelenine ale aj v ľanových semienkach.

Váhy

Ako aj naznačuje toto znamenie, pre ženu je najvhodnejšia vyvážená strava. Žena Váhy si nemôže odopierať týždeň sladkosti (ani čokoládu), pretože potom zje všetko naraz a celé jej úsilie bude stratené. Musí nájsť vyvážené množstvo všetkého. Môže zjesť cez deň pásik čokolády, ak si pridá viac zeleniny na večeru.

Škorpión

Žena v znamení Škorpióna jedáva veľmi nezdravo. Stačí jej, ak sa vzdá vyprážaného jedla, fast foodu a pizze. Tieto jedlá môže nahradiť zdravšou verziou a váha jej pôjde dole.

zdroj: unsplash.com

Strelec

Pre ženu, ktorá ja narodená v tomto znamení, je pohyb súčasťou života. Je chudá od prírody, preto by sa mala zamerať na spevnenie postavy. Do jedálnička by mala pridať viac rýb, mäsa, vajíčok a šunky.

Kozorožec

Žena narodená v tomto znamení je dosť háklivá na zmeny. Musí začať pomaly, pretože inak by jej telo dostalo šok. Nezdravé večere môže vymeniť za krémové polievky, ktoré nie sú veľmi kalorické, ale zasýtia. Neskôr môže vymeniť pochutiny k filmu za ovocie a zeleninu. Pôjde jej to, len pomalšie.

Vodnár

Táto žena miluje mliečne výrobky, čiže by ich pred letom mala zaradiť častejšie do stravy. Ku raňajkám by mala pridať jogurt alebo mlieko, na obed pridať syr a sladký dezert po večeri môže byť tvaroh s ovocím, ktorý bude ochutený medom.

Ryby

Žena v znamení Ryby je veľmi citlivá. Všetky zmeny tela sa jej odrazia na pleti. Musí byť veľmi opatrná a nemôže zabúdať na ovocie a škoricu. Tá vyrovnáva hladinu cukru v krvi, čo pomáha pri tom, aby nemala chuť na nezdravé sladkosti.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness