Ryšavá žena sa pozerá do zrkadla

V posledných rokoch sme boli svedkami nárastu záujmu o rôzne trendy v oblasti krásy a starostlivosti o pleť. Jedným z nich je aj skin cycling, za ktorým stojí dermatologička Whitney Bowe, ktorá na svojom TikToku preslávila tento spôsob beauty rutiny.

Ako sa hovorí, v jednoduchosti je krása. A práve v tom spočíva trend skin cycling. Ide o 4 kroky, z ktorých by mala pozostávať tvoja večerná beauty rutina. Mnohé ženy totiž robia chybu v tom, že si na svoju pleť dávajú všetko, až to celé prekombinujú a v konečnom dôsledku si môžu viac uškodiť ako pomôcť.

Doktorka Bowe je toho názoru, že k dokonalej a žiarivej pleti ti stačia 4 kroky, ktoré by si mala pravidelne opakovať:

  1. exfoliácia;
  2. retinoidy;
  3. regenerácia;
  4. regenerácia.
@drwhitneybowe♬ Running Up That Hill (A Deal With God) – Kate Bush

Ako trend skin cycling používať?

Prvý večer by si mala začať exfoliáciou, ktorej sme venovali aj celý článok. Druhý večer nasledujú retinoidy. Najčastejšie sa používa retinol, ktorý je vlastne iným označením pre vitamín A. Zo začiatku to neprežeň s jeho koncentráciou a siahni skôr po slabších výrobkoch. Postupne môžeš pridávať.

Tretí a štvrtý večer by si mala svojej pleti dopriať oddych a regeneráciu. Použiť by si mala len dobrý hydratačný krém, ktorý pokožku dobre vyživí a prípadne pomôže obnoviť aj kožnú bariéru.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej stránke.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty