Náročná cesta, ktorou si musíš prejsť. Cesta, ktorá ťa naučí najviac v tých najhorších slzách. Bolo to náročné obdobie, kedy si sa snažila zmeniť a robiť veci tak, ako chceli všetci okolo. Všetko sa to ale skončilo a môžeš povedať, že si sa naučila milovať.

Cesta sebalásky je náročná a vždy veľmi dlhá, no na jej konci budeš spokojná. Budeš vedieť, akým smerom sa vydať. Práve teraz ti chcem povedať, že všetky tie ťažké chvíle sme mnohé prežili s tebou. Spomínaš si na tie posmešky? Jasné, že áno, sú stále niekde hlboko v tebe a občas sa ukážu, no už to nie je také ťažké ako kedysi. Vravíš si, že to bolo smiešne, trápiť sa pre pár hlúpych ľudí, ktorí si vlastne riešili vlastné komplexy, no v tej dobe to trápi každú z nás.

Spomínaš si na to nezdravé cvičenie? Ja tiež nie, no myslím si, že niektoré ženy sa snažili zapadnúť, byť iné, možno až príliš dokonalé. Diéty, ktoré si dobrovoľne podstupovala, nezabrali a cítila si sa po nich ešte horšie. Cítila si, že si odopieraš niečo, čo k tvojmu životu patrí. Ďalším bodom v tvojom trápení boli dokonalejšie telá a tváre v tvojom okolí. Bolo náročné pozerať sa na niekoho, kto bol v tom čase o niečo lepší ako ty.

Po všetkých tých pretrápených dňoch, týždňoch, si nakoniec zistila, že nemá cenu trápiť sa pre niečo, čo nie je dôležité. Ženská krása nemá mieru a žiadna z nás nie je predurčená byť dokonalou, no môžeš sa k tomu priblížiť len tak, ako chceš ty sama. Uč sa, miluj, cvič a zmeň svoje telo ak chceš, no nezabúdaj na svoje zdravie a na to, čo je pre teba naozaj dôležité. Najdôležitejšia je pre nás sebaláska. Podporujme sa navzájom.

Nauč sa jednu vec, milovať najviac samú seba. Nauč sa byť spokojná s tým, aká si. Samozrejme môžeš sa zlepšiť a byť neustále lepšia, no nikdy to nerob pre iných. Majú ťa radi takú, aká si, a nie za to, že sa hráš na niekoho, kým nie si. Ver mi, časom ťa to prejde a prejde to aj druhých. Miluj sa. Urob z tohto dňa presne ten, v ktorý sa začneš ľúbiť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.