Naozaj si sa snažila, každému vyhovieť, aby sa mal každí v tvojej prítomnosti dobre. Ale ty si sa cítila napäto a zle. Nech si spravila čokoľvek nestačilo im to. Z každej hádky si ty vyšla ako tá zlá.

Cítila si sa bez energie a nevedela si čo ďalej robiť. Dokým si sa jedného dňa nerozhodla, že stačilo. Už viac nebudeš skákať ako ostatní pískajú. Máš predsa vlastný život, máš veľa snov a plánov. Ale stále si sa k nim nedostala. Pretože si sa hrala na niečo čo chceli ostatní ľudia a nie TY.

zdroj: pexels.com

Deň kedy si povieš A DOSŤ, bude jeden z najlepších pretože sa budeš cítiť voľne ako vták na oblohe, ktorý môže letieť kamkoľvek chce. Plná energie. A aj keď stratíš veľa ľudí, ktorí sa hrali na tvojich priateľov, tak sa presne nazývali tí ľudia, ktorí ťa len vyciciavali z energie a iných vecí. Môžeš sa konečne venovať sebe, pracovať na sebe.

Neboj sa, nikdy neostaneš sama. Aj keď niekedy je lepšie byť sám aspoň na chvíľu. Ticho vie byť niekedy ten najlepší priateľ. A ver mi, jedného dňa prídu do tvojho života ľudia, ktorím sa budeš páčiť taká, aká si. Budú pyšní, že si v ich živote ako priateľ. Ten skutoční priateľ. Po dni, kedy si povieš A DOSŤ začneš veľmi rýchlo triediť ľudí, s ktorými chceš byť a od ktorých sa držať ďalej. Už nebudeš potrebovať zaujať všetkých, budeš sama sebou a bude ti jedno, kto si o tebe čo myslí.

Pretože najdôležitejšie je to, čo si myslíš TY sama o SEBE! Nebude to ľahká cesta, niekedy si možno poplačeš do vankúša, ale ráno vstaneš plná síl s úsmevom na tvári, aby všetci naokolo videli, že si v poriadku aj bez nich. Pretože TY nikomu nič nedlžíš. Nepočúvaj ich slová, keď sa ťa budú snažiť presvedčiť, že si im dlžná niekedy aj život. Pretože každý je zodpovedný sám za seba.

Preto si dlžná jedine SEBE a to ŽIVOT PODĽA SEBA, TVOJICH PRAVIDIEL, BLÁZNOVSTIEV, PRIATEĽOV, PÁDOV ALE AJ ÚSMEVOV, MOMENTOV KTORÉ SA ZAPÍŠU DO SPOMIENOK A SÚ CENNEJŠIE AKO HOCIKTORÁ MATERIÁLNA VEC.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.