Instagram/nastjastasia

Mať zlomené srdce je niečo, čo je nepríjemné pre každého. Aj pre osobu, ktorá koniec vzťahu vyvolá, no ešte viac pre osobu, ktorej to je oznámené.

Tieto znaky ti prezradia, že sa schyľuje k rozchodu aj v tvojom vzťahu. Dávaj si pozor.

Rozdielne názory

Počas zamilovanosti si rozdielnosť názorov možno až tak neuvedomuješ – máš na sebe ružové okuliare a z nového priateľa sa ti podlamujú kolená. Avšak, ak uvažuješ nad dlhodobým vzťahom, rozdielnosť názorov vás môže doviesť k opačnej situácii. Daj si na to pozor a pri každom vzťahu sa sústreď na to, aby sa vaše názory aspoň v niečom zhodovali.

Odlišné ciele

Smerovanie v živote je taktiež veľmi dôležité. Nemôžeš chcieť budovať kvalitný vzťah s tým, že budeš chcieť rodinu a dom, zatiaľ čo tvoj priateľ bude chcieť zasvätiť život práci a cestovaniu. Rovnako by to nebolo správne, keby to fungovalo naopak. Odlišnosť cieľov by vás nakoniec odlúčila.

Žiadne trávenie spoločného času

Predzvesťou rozchodu môže byť aj to, že spolu netrávite voľný čas. Ak si ty, alebo tvoj priateľ, uvedomuješ, že ti je lepšie počas voľna bez priateľa, mala by si naozaj pouvažovať nad tým, čo bude so vzťahom v budúcnosti. Pokiaľ spolu netrávite čas, nie ste na správnej ceste ho vybudovať zdravý.

Zaheslovanie mobilu

Heslá a tajomstvá do života patria. To nás naučilo 21. storočie, ktoré so sebou prináša stále nové a nové vynálezy. Avšak, ak ste predtým mali medzi sebou dôveru a vedela si sa dostať do partnerovho mobilu bez problémov, no zrazu tam má heslo, niečo pred tebou tají. Maj sa na pozore.

Nespokojnosť s intímnym životom

Žiaľ, práve toto je jeden z hlavných dôvodov, prečo vzniká tak veľa rozchodov. Dvojica si nevie otvorene vydiskutovať, čo im v posteli prekáža. Kvôli tomu môže byť tvoj partner neverný, alebo zaregistrovaný na niekoľkých zoznamkách, a ani o tom nemusíš vedieť. Ďalší jeho krok bude určite rozchod. 

Strata komunikácie

Môžeme s istotou tvrdiť, že toto je hlavný dôvod mnohých rozchodov. Pár spolu nevie otvorene komunikovať o problémoch, preto sa muž a žena uzatvoria do seba, a keď je toho na nich veľa, vybuchnú a vzťah ukončia.

Ak s tebou priateľ odmieta komunikovať, snaž sa ho presvedčiť, nech ti venuje aspoň 20 minút denne. Pokiaľ je vo vzťahu neistý a chce sa s tebou rozísť, týmto to dokážeš (možno) zachrániť.

Odchody za kamarátmi

Poslednou predzvesťou rozchodu môže byť to, že chce viac času tráviť s kamarátmi, než s tebou. Dôvod je jednoduchý – pri tebe sa cíti ako vo väzení, no pri nich slobodný. Nedus ho a netlač na neho. Snaž sa byť len dobrou priateľkou a nechaj mu slobodnú vôľu.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating